Krásný Dvůr – Zastupitelé Krásného Dvora na svém prvním pracovním zasedání schválili přijetí petice proti těžbě bentonitu.
Obyvatelé i zastupitelé obce tak vyjádřili svůj názor a nesouhlas s plánem otevření dolu na bentonit mezi Krásným Dvorem a Brody. „Shodli jsme se, že těžbu v blízkosti našich obcí nechceme. Petici jsme od přípravného výboru přijali, stejně jako žádost o vyhlášení místního referenda,“ řekl Zuliko Vychytil, starosta K. Dvora. Žádost muselo vedení obce posoudit a odpovědět na ni. Důlní činnost by nenávratně narušila životní prostředí v této oblasti. „Ohroženy jsou spodní vody, zvýšila by se hlučnost a prašnost. Silnice navíc nejsou na takovou zátěž stavěné,“ dodal starosta.
Více informací najdete v tištěném vydání Regionu Podbořanska
Napsal(a): Lucie Steklá
Osmého května na zámku Stekník malé i velké návštěvníky provázela princezna Adélka. Seznámila je nejen s historií zámku, ale také s několika zajímavými předměty z každodenního života.
Přehrát videoVe čtvrtek 8. ledna dopoledne - krátký exkurs do sto jedna let staré historie nabídl ředitel Domova pro seniory v Žatci Petr Antoni.
Přehrát video