Čapí rodinka se usídlila na komíně školy

Redakce 2011-08-19 00:12:00

Lenešice –  Předjaří letošního roku připravilo pro mnohé znamenité překvapení. Do Lenešic, kde se jinak nic moc neděje, zavítali čápi, jedná se o ojedinělou návštěvu, která trvá dosud. Nejdříve se objevil pan čáp, obhlížel několik dní terén, vybral místo k hnízdění a už tu byla paní čápová. Společně pak několik dní kroužili nad obcí a jejich svatební lety ve značné výšce korunovali společnou výstavbou hnízda. A to byl kámen budoucího úrazu, bez ohledu na následky, si čápi vybrali k budování svého bydliště komín od kotelny Základní školy I. stupně. Během jara a začátkem léta se čápi rozhodli, hnízdo dostavěli a v současné době vychovávají dvě mláďata, takže se jim na komíně zalíbilo.

Otec čáp se vzorně stará o potravu pro potomstvo, tu si zaletí na blízký rybník, nebo do nedaleké pískovny. Matka čápová se stará o pořádek kolem hnízda. Celá rodinka vzdoruje rozmarům počasí bez zjevných potíží. Vnímavější občané a není jich málo, se těší na moment, kdy mladí čápi poprvé vyletí z hnízda. Držme čapím rodičům palce, ať zdárně dochovají potomstvo, neboť hnízdo na komíně, kde se začne topit má nejistou budoucnost. Věřme, že kompetentní osoby ve vedení školy, obce a životního prostředí učiní zásadní rozhodnutí s cílem zachránit čapí hnízdo i pro budoucí roky.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video