Úspěšné zimní setkání šermířů

Lucie Steklá 2015-02-05 13:30:00

Podbořany – Stovky diváků zavítaly v sobotu odpoledne na Zimní bitvu v Podbořanech. Jedno z největších zimních utkání šermířů v regionu se uskutečnilo po roční odmlce, a kdo se ho zúčastnil, nelitoval. Děj přítomné, děti i dospělé, zavedl do počátku 15. století do doby rodícího se husitství v českých zemích. Návštěvníci viděli souboje desítek šermířů, dobývání tvrze, střílelo se z dobových zbraní. Příběh divákům přiblížil smutný osud dobrotivého pana Jindřicha z Hluban, který všem pomáhal a osud se mu takto odvděčil. V boji skončil bez lupu, s vypálenou tvrzí Husity a hlavou v dlaních.

Šermířské podívané, kterou vidělo na osm stovek návštěvníků, se zúčastnily dvě stovky mužů a žen s mečem. „Děj bitvy byl velice pěkný, všechno proběhlo dobře. Scénář zaměřený na husitské období připravila skupina W-arlet z Roztok. Myslím, že se letošní bitva podařila,“ uvedl jeden z organizátorů Ondřej Dragula. Jednalo se o jedenadvacátý ročník bitvy. Dobývání tvrze se uskutečnilo po roční pauze, loni se nekonala. „Důvody byly hlavně finanční. Předchozí ročník se bohužel tolik nevydařil, museli jsme se z toho vzpamatovat. Možná i kvůli mrazivému počasí nepřišlo takové množství diváků, jako chodilo dříve,“ vysvětloval odmlku O. Dragula. Počasí podle jeho slov ale není žádný rok zcela ideální. Před zahájením samotné bitvy se dopoledne prošel průvod šermířů městem, cílem bylo náměstí, kde se konaly šermířské a taneční ukázky. A jak to bude příští rok? Opět pauza, nebo pokračování? „Zatím úplně nevíme, ale asi se za rok utkáme znovu,“ dodává organizátor. Fotogalerii k akci najdete zde.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video