Strojetická pouť: skromná, ale v tempu

Jan Vnouček 2011-08-18 00:00:00

Strojetice – Ve Strojeticích se bavit umí! Dokázala to jejich sobotní pouť, která se v této podobě konala potřetí. Zdánlivě skromnější než ve větších obcích, ale zato programově nabitá a bez hluchých míst. Léto, které ukázalo svou přívětivější tvář, vylákalo do areálu bývalé školy slušnou návštěvu, která se neměla čas ani chvilku nudit.

Úvod obstarali půvabné podbořansko-kryrské mažoretky, stepující kovbojové a kryrské dámy ze souboru Recesse s ukázkou stylového country tanečku. A protože na pořádné venkovské slavnosti nesmí chybět pikantní novinky z druhé ruky, předvedla skupina historického šermu Ordál z Jesenice jarmareční píseň o jedné strašlivé historii. Koho to inspirovalo, mohl se realizovat u military stánku. Potěžkat si pořádnou flintu anebo si zastřílet do terče paintballovými kuličkami. Malou výstavkou válečných instrumentů ochotně provázel jejich majitel a sběratel Michal Kruml. Někdo se kochal zbraněmi, jiný zase tanečnicemi z nepomyšlského souboru Showbaby a jejich okouzlujícím hopsáním kolem ohníčku v cikánských rytmech a kostýmech. Podobně se odvázala při svém druhém vystoupení i Recesse. Za elegantní kankánové vysoké nohy zaslouženě sklidila potlesk na otevřené scéně.  A to ještě stále nebyl vrchol odpoledne. Tím se stal koncert hospodského šramlu hrajícího pod sebeironickým jménem Umí hovno.
A koho nebavila kultura mohlse realizovat jinak. Jedlíci si pochutnali na vynikajícím gulášku. A děti se mohly povozit na koních, zaskákat si v nafukovacím hradu, namalovat si obrázek, vyzkoušet si nalepovací tetování a když přišel čas, tak se vydovádět na pěnové skluzavce, kterou připravili kryrští hasiči. A to vše po celou dobu vtipnými komentáři provázel DJ Kamil Kraus, který mezi produkcemi dovedně pouštěl mix hudebních žánrů. „Pouť se vydařila, sluníčko svítí, lidí hodně,“ hodnotil bývalý řiditel kryrské školy. „Jsem spokojený, hlavně že se povedlo počasí,“ řekl ustaraný Josef Kolář, předseda místního osadního výboru, který zdařilou akci zorganizoval.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video