Město je prý nyní bezpečnější: Strážníci bez maturity budou muset svléknout uniformu

Pavel Macák 2015-02-18 13:04:00

Louny – O bezpečnostní situaci v Lounech minulý týden jednala rada města za účasti vedení oddělení Policie ČR, dopravní policie a městské policie. „Na tomto jednání bylo konstatováno, že se v uplynulém roce snížil nápad trestné činnosti ve městě. Vedení policie si pochvalovalo spolupráci s městskými strážníky. Také se ukázalo, že většinu spáchaných trestných činů mají na svědomí osoby ze sousedních okresů. V posledních měsících se značně rozmohly krádeže Škoda Octavia a VW.

Rozhodujeme se proto, že bychom na vlastní náklady umístili na výpadové silnice z města bezpečnostní kamery, aby při vyšetřování bylo jasné, kterým směrem odcizená auta mizí. Je to ovšem zatím jen úvaha, kterou by bylo dobré realizovat,“ uvedl starosta Radovan Šabata.
Radní v souvislosti s bezpečností ve městě také projednávali a schválili žádost městské policie o udělení výjimky na zadávání veřejných zakázek na opravy a servis služebních vozidel, pořízení výstroje a výzbroje strážníků, správu počítačové sítě a školení strážníků. „Zvažujeme také vybavit strážníky dalším elektroskútrem. Tento se velice osvědčil už kvůli úspornému provozu,“ dodal starosta.
Nemalým problémem u lounské městské policie bude vládní požadavek, který stanovuje, že každý strážník musí mít maturitní vzdělání. Takových strážníků, kteří tuto podmínku nesplňují je pět, z nichž dva si již vzdělání doplňují.

Více čtěte dnes 18. února v Lounském pressu

 

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Peruc

Bližší info na webu obce Peruc. Nástup 1. srpna 2024, přihlášky zasílejte do 17. května 2024.
WWW: https://peruc.cz/
E-mail: podatelna@peruc.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video