O průzkumech úložiště bude jasno za měsíc: Rozkladová komise nyní zpracovává své doporučení pro ministra

Lucie Steklá 2015-03-19 11:49:00

Podbořansko – Rozkladová komise již projednala rozklad, který v závěru loňského roku podala obec Lubenec.

„Rozkladová komise ministra jednala 23. února. V současné době komise zpracovává své doporučení. Rozhodnutí ministra lze následně očekávat v horizontu jednoho měsíce,“ uvedla Jana Taušová z tiskového oddělení ministerstva životního prostředí. Podání rozkladu byla poslední možnost, jak zabránit průzkumům. Ty mají napovědět, kde v budoucnu vznikne hlubinné úložiště jaderného odpadu.
Kritici z Lubence a Blatna této možnosti využili koncem loňského roku jako reakci na souhlas ministerstva s průzkumy.  Od zahájení rozsáhlých průzkumů na Podbořansku jsou nyní hledači úložiště jen kousek, tedy zhruba měsíc, do dalšího vyjádření ministra.
Více čtěte v tištěném vydání Regionu Podbořanska na str. 1

 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video