Petrohrad – Milý čtenáři, dostává se Ti do rukou spisovný materiál nalezený při opravě kostela v Bílenci dne 15. 9. 1959. Nedopusť, aby tato dávno již započatá akce, byla někdy někým zničena a postarej se o další pokračování na poli historie stejným způsobem jako Tvoji předchůdci. Tak začíná dopis, který byl umístěn v kovové schránce, jež byla nalezena v makovici bíleneckého kostela. Tu před měsícem specializovaná firma ze střechy kostela spolu s dvouramenným křížem kvůli jejímu poškození sundala. S otevřením schránky vyčkával Obecní úřad v Petrohradě zhruba měsíc. Nakonec se ho minulý týden zúčastnili zástupci obce, církve, památkového ústavu a odboru památkové péče podbořanské radnice.
Více informací čtěte v novém vydání Regionu Podbořanska, více foto najdete zde
Napsal(a): Lucie Steklá
Ve čtvrtek 8. ledna dopoledne - krátký exkurs do sto jedna let staré historie nabídl ředitel Domova pro seniory v Žatci Petr Antoni.
Přehrát videoSymfonický orchestr Konzervatoře Teplice pod taktovkou dirigenta Jiřího Knotte bravurně zahrál v pátek 12. 12. večer mj. Uherský tanec č. 5 a sklidil velký aplaus
Přehrát video