Obyvatelé podávají oznámení kvůli ovlivnění referenda

Lucie Steklá 2015-03-26 14:02:00

Krásný Dvůr (lus, fil) V únoru proběhlo v Krásném Dvoře referendum, které mělo vyjádřit souhlas či nesouhlas tamních obyvatel s plánovanou těžbou bentonitu v obci.

K referendu se ale dostavilo málo hlasujících, proto bylo neplatné. V minulých dnech ale bylo několika podle Josefa Fialy ze sdružení Naše Krásnodvorsko občany Krásného Dvora podáno na Policii České republiky oznámení o podezření z možného ovlivňování nedávného referenda o těžbě bentonitu.
Referendum bylo iniciováno z důvodu probíhajících průzkumných geologických prací prováděných firmou Sedlecký kaolin se sídlem v Božičanech na Karlovarsku. „V den konání referenda dne 7. února bylo po celou dobu v místě přítomno vozidlo VW Passat s karlovarskou SPZ. Vůz byl zaparkován v blízkosti vchodu obecního úřadu tak, aby osádka měla přehled o občanech účastnících se referenda,“ uvedl J. Fiala. Podle sdělení svědků osádka vozu, muž a žena středního věku, pozorovala okolí, činila si poznámky a dokonce fotografovala některé procházející občany.
Jelikož je v Krásném Dvoře všeobecně známo, že sídlo výše uvedené těžařské společnosti je na Karlovarsku, pouhá přítomnost vozidla s karlovarskou SPZ před volební místností mohla vytvářet nátlak na občany a výsledek referenda tím mohl být ovlivňován.
Více informací najdete v tištěném vydání Regionu Podbořanska

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video