Postoloprty vyhrály výběrové řízení na Metu: Pro odkoupení ubytovny je nyní ale méně zastupitelů

Lucie Steklá 2015-06-03 11:21:00

Postoloprty – Bezmála sedm milionů včetně daně. To je suma, již radní Postoloprt nabídli za odkup ubytovny Meta ve městě, která je prozatím ve vlastnictví ČEZu. S touto nabídkou se město stalo výhercem výběrového řízení a nyní ji tedy může odkoupit. Mezi zastupiteli nyní ale již nepanuje jednoznačné ano pro odkup budovy. „V současné době je pro nákup ubytovny méně členů zastupitelstva než na začátku roku. V nejbližších dnech budu jednat se zástupci ČEZu o dalších krocích,“ uvedl Zdeněk Pištora, starosta Postoloprt. Podle jeho slov bude případné odkoupení budovy největší břímě, které kdy město mělo. Pokud by se zastupitelé na svém jednání shodli, že Metu nakonec odkoupit nechtějí, město by od nabídky odstoupilo. Otázkou je, umožňují-li to právní kroky.

Nabídnutá cena, konkrétně 6 933 333 korun, je částka, která byla vypočtena aritmetickým průměrem částek nabídnutých zastupiteli. Termín pro předložení nabídky byl 16. dubna. Zastupitelstvo několik dní před termínem přijalo „šala-mounské“ usnesení, že ukládá starostovi podat nabídku od jedné koruny do dvaceti milionů. „Nebylo možné stanovit konkrétní částku, protože tak by se naše nabídka stala veřejnou pro ostatní zájemce, kteří chtěli do obálkové metody vstoupit. Na pracovní poradě se zastupitelé shodli, že každý odešle email starostovi s odpovědí na tři otázky,“ přiblížil vznik cenové nabídky starosta.

Více informací čtěte v tištěném vydání Lounského pressu

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video