Podlaha tělocvičny snad v novém školním roce: Radnice schválila nové výběrové řízení, nevyhovující podlahu demontuje

Lucie Steklá 2015-06-17 08:34:00

Louny – Podlaha v tělocvičně Základní školy Přemyslovců se opět dočká opravy, přesněji výměny. Lounští radní souhlasili s vypsáním nového výběrového řízení na zhotovení certifikované podlahy ve školní tělocvičně. Podlaha, která je v budově nyní, a s kvalitou jejího provedení radnice nesouhlasí, bude demontována. Před zimními měsíci by tak mohli žáci již konečně opět začít svoji tělocvičnu využívat pro hodiny tělesné výchovy.

„Chceme, aby u demontování podlahy byl přítomen soudní znalec. Až se podlaha začne rozebírat, aby viděl, jak je zhotovena a vyjádřil se ke spodní stavbě. Mohl by se tak najít důvod zvlnění podlahy, ke kterému došlo. Jestli byla chyba od začátku v jejím položení nebo jinde,“ uvedl Radovan Šabata, starosta města. Sundáním podlahy dojde pravděpodobně k jejímu zničení, což by mohlo nést následky u soudu, proto bude přítomen soudní znalec.
Rekonstrukce tělocvičny v ZŠ Přemyslovců proběhla loni v létě, od té doby je nepřístupná. Žáci musí chodit na tělocvik do nedaleké sokolovny, škola přichází o finanční prostředky z pronájmu tělocvičny sportovcům, hlavně basketbalistům. Od nového školního roku by ale mělo být vše vyřešeno a škola mít svoje prostory k dispozici. Radnice totiž rozhodla o vypsání nového výběrového řízení a položení zbrusu nové podlahy, což se ale neobejde bez sundání té současné. „Již třikrát jsme dodavatele podlahy vyzvaly k jejímu odstranění. Ani na jednu výzvu nereagoval. K demontování tak zřejmě dojde tedy až před pokládáním nové podlahy. Tu necháme zhotovit certifikovanou přímo pro basketbal, protože ve škole mají zázemí basketbalisté. Chceme předejít dalším problémům,“ vysvětlil R. Šabata.

Více informací čtěte v tištěném vydání týdeníku Lounský press

 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video