Pohádkové bytosti razítkovaly

Jan Vnouček 2011-08-28 00:00:00

Buškovice – Poslední pohádka vzplála, dejme se na pochod. Řekli si členové sdružení Naše Buškovice a povolali do své obce představitele populárních dětských knížek, filmů a večerníčků. Není divu, že záplava takových celebrit v sobotu přilákala na Pochod pohádkovou vesničkou přes osmdesát malých fanoušků. Na deseti stanovištích okolo celých Buškovic pro ně hvězdné postavičky z báchorek a bajek měly připravené nejrůznější úkoly.

U zápisu kralovali Mach a Šebestová a jejich kouzelné sluchátko. U Dorotky a papouška si dětičky vyzkoušely, jak pověsit prádlo, a dozvěděly se, že neprodyšné peří není v horký letní den nejlepší převlek. Ježibaba je naučila další praktickou věc – sedět na lopatě. A Křemílek s Vochomůrkou jim dokázali, že mít pořesnou mušku se vyplatí. Na dalších místech je čekali Mája s Vilíkem, Tučnáci, Šmoulové, vodník s vílou,  Pat a Mat, Shrek a Fiona, Maxipes Fík a slepice z Xaverova. Dokonalý dojem umocňovaly perfektní kostýmy a masky, zčásti vypůjčené, z části doma vyrobené. Když drobečce posbírali všechna razítka, čekal na ně na hřišti poklad a opékání špěkáčků. Pro ukrácení chvíle si také mohli malovat na obří arch papíru. „Povedlo se to. Nepršelo a přišla spousta dětí,“ pochvalovala se předsedkyně sdružení Monika Dvoržáková alias Křemílek.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video