Koupě Mety odsouhlasena. Město zaplatí sedm milionů: Ubytovna ale stále zůstává tématem číslo jedna s řadou otázek

Lucie Steklá 2015-06-24 12:42:00

Postoloprty – Dlouhá diskuze, značná účast obyvatel, řada argumentů pro i proti. Tak vypadalo středeční zasedání postoloprtských zastupitelů. Tématem číslo jedna byl záměr města koupit ubytovnu Meta. Právě z obavy, že by zastupitelé mohli říci ne, přišlo jednání sledovat několik desítek lidí. „Jsme tu proto, abychom podpořili nákup ubytovny. Důvodem je také to, že starosta města je proti koupi a my chceme podpořit ostatní členy, aby hlasovali pro,“ zaznělo za přítomné obyvatele sídliště Draguš. Pro koupi ubytovny se dvěma stovkami lůžek nakonec hlasovalo osm ze čtrnácti přítomných zastupitelů, tři byli proti a tři se hlasování zdrželi. Postoloprty tak v nejbližších dnech uzavřou s prodejcem budovy společností ČEZ smlouvy o koupi v hotovosti. Jednotní však zastupitelé nejsou ani v tom, jak s budovou město naloží. Vyřešit otázku kolem Mety měli ve svém volebním programu všechny kandidující strany.

Následující hodinu mezi sebou diskutovali zastupitelé i přítomní obyvatelé o tom, jaké výhody či nevýhody bude koupě Mety pro město mít a o důvodech, proč ji vůbec kupovat. Mezi prvními, kdo se k záměru koupě ubytovny vyjádřil, byl Pavel Ježek, člen finančního výboru postoloprtské radnice. Podle jeho slov finanční výbor dlouze hovořil o tom, jak koupě Mety zatíží městský rozpočet. Ani členové pro nebyli jednoznačně pro. „Se všemi plánovanými koupěmi a akcemi, které jsou v letošním roce v plánu, bude rozpočet už dvacet milionů korun přes schválenou částku. Naším doporučením je v případě koupě zajištění úvěru a nevyčerpat tak všechny peníze z rezervního fondu města,“ řekl.
Starosta města se zajímal u prodávajícího o možnosti splátkového kalendáře, resp. se zájmem sedmi splátek po jednom milionu. ČEZ ale odpověděl, že umožní městu pouze maximálně tři splátky, což radní Postoloprt neschválili. Město má v plánu pro příštích pět až osm let investice za sto milionů. Podle P. Ježka z finančního výboru je pro město lepší mít peníze na účtu k dispozici a koupit budovu na úvěr. O to, proč zastupitelům nebyla předložena vedle nákupu v hotovosti například předložena možnost úvěru, se zajímal Jaromír Vápeník. „Jsem pro koupi v hotovosti, aby mohlo město s budovou ihned pracovat. Možnost úvěru ale mohla být předložena,“ uvedl. V průběhu večera zaznělo mnoho názorů a návrhů pro i proti. Ale ani v otázce co s budovou v případě jejího získání bude, nejsou zastupitelé jednotní.

Celý článek najdete v tištěném vydání Lounského pressu

 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video