Piano je středem pozornosti, bohužel slouží i jako koš

Lucie Steklá 2015-06-24 13:06:00

Louny – Jedni se snaží vytvořit něco smysluplného, pro zpříjemnění běžného dne, něco pro pobavení či zvednuté nálady. A druzí, ti to ničí. Bohužel Louny nejsou výjimkou. S podobnou situací se po týdnu fungování projektu Piano do Loun potýkají jeho iniciátoři. Od neděle, kdy bylo piano na lounské pěší zóně instalováno, kolem něj byl klid snad jen v pondělí, kdy se u nástroje střídala řada lidí, učitelky s mateřskými školkami, či jen náhodní kolemjdoucí.

V průběhu týdne však museli strážníci městské policie několikrát řešit nesmyslné mlácení do klaviatury, které bude vyhodnocováno jako ničení cizího majetku a vandalismus. Následně budou pachatelé pokutováni. Piano ale bude, vzkazují iniciátoři.  „Zatím ještě nejspíš pár dní zůstane na Pražské. Hledáme řešení jak maximálně minimalizovat počet neumětelů, kteří nástroji svým činěním ubližují, a místo hraní do něj pouze mlátí. Prosíme též rodiče, piano není chůva. Piano též neslouží k odkládání vašeho jídla, nudle na klaviaturu ani pizza do strun nepatří. Budeme rádi, když každý, než začne hrát, své dovednosti zváží,“ říká Jan Petržilka. „Chceme, aby tento projekt zpříjemnil, ne znepříjemnil, den ostatním spoluobčanům,“ dodal. Podle jeho slov se dostávají mnoho kladných ohlasů, že si na piáno chodí lidé zahrát, nebo že viděli a slyšeli někoho hrát a líbilo se jim to. „Bohužel se nám dostává i těch ohlasů, kde je tomu naopak, proto prosíme, upozorněte ty, kteří se k nástroji chovají nevhodně, a nejvíce pak mládež základních škol, či malé děti, kde to ovlivní zejména jejich rodiče, aby raději naslouchali, než se pokoušeli zkrátit si chvíli neumětelstvím,“ vzkazují Louňanům iniciátoři projektu. Bylo by ostudou našeho města, kdyby muselo piano z ulice zmizet. Piano do ulic úspěšně funguje v řadě měst naší republiky, proč by měly být Louny výjimkou.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video