Odvolaná ředitelka má opět nastoupit do funkce

Lucie Steklá 2015-07-29 14:28:00

Louny – Staronovou ředitelku by měla mít Mateřská škola Fügnerova v Lounech. Na svoje místo se po bezmála třech letech vrátí Jaroslava Hajmová. Tu podle výroku krajského soudu lounská radnice odvolala neprávem. Na opětovném nástupu do funkce se, nyní již opět ředitelka, dohodla s vedením města na společné schůzce.

„Rozhodnutí soudu respektujeme. Jaroslava Hajmová potvrdila, že nastoupí na post ředitelky školky. Budeme s ní pracovat standardně jako s jinými řediteli příspěvkových organizací. Podmínkou opětovného nástupu J. Hajmové bylo provedení nezávislého auditu, aby bylo prokazatelné, že školku přebírá bez jakýchkoliv nedostatků. V souvislosti s touto situací musí ekonomický odbor předložit radě města návrh dohody o finančním vypořádání, které ředitelce náleží za dobu jejího neoprávněného odvolání. To bude vypočítáno z průměrné mzdy. Od odvolání Hajmové na konci roku 2012 byla ředitelkou MŠ Fügnerova Olga Krátká. Ta nyní musí odejít. „Fakticky její jmenování neplatí, pracovní poměr tak neexistoval. Ředitelce Krátké ale náleží plat i odstupné,“ vysvětlil starosta.
Neplatnost odvolání potvrdil krajský soud. K němu se město i školka odvolaly po výroku okresního soudu, který zněl ve prospěch ředitelky. „K odvolání došlo kvůli manažerskému selhání ředitelky. Krajský soud nám již neumožnil předložit konkrétní důvody. Věříme, že se situace nebude opakovat,“ dodal starosta.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video