Trubky čeká rekonstrukce

Veronika Salášková 2015-08-11 14:48:00

Žatec – obnovy se dočkají úseky kanalizace a vodovodu v křižovatce Studentské a Dukelské ulice. Oba jsou ve špatném technickém stavu. Jejich rekonstrukce proběhne souběžně, provede ji Severočeská vodárenská společnost.   

„V rámci naší investiční akce budou v křižovatce Studentské a Dukelské ulice zrekonstruovány nevyhovující úseky kanalizace a vodovodu,“ uvedl Bronislav Špičák, generální ředitel SVS. Stávající betonová kanalizační stoka ve Studentské ulici byla do provozu uvedena roku 1978. Jak ukázala její kamerová prohlídka, je ve špatném technickém stavu. Materiál potrubí je zkorodovaný a vykazuje díry ve dně, v důsledku čehož vznikají kaverny. „Stoku není možné čistit, protože hrozí její destrukce,“ sdělil Jiří Hladík, tiskový mluvčí SVS.
V souběhu s kanalizací ve vzdálenosti asi dva metry od ní je veden litinový vodovod. Řad z roku 1955 je poruchový, proto bude rekonstruován současně s kanalizací. V rámci investiční akce SVS se pro rekonstrukci kanalizace použije kameninové potrubí v délce 25 metrů, pro vodovod pak potrubí z litiny v délce 26,5 metrů. Součástí stavby bude rekonstrukce revizní kanalizační šachty a přepojení domovních kanalizačních přípojek. „Stavba SVS bude realizována v otevřeném paženém výkopu, probíhá v koordinaci s investiční akcí města, které plánuje v této lokalitě obnovu komunikací,“ dodal mluvčí Hladík. Stavba byla v minulých dnech zahájena frézováním vozovky. Stavební práce mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 25. října.

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video