Vábení přilákalo tisíce návštěvníků

Lucie Steklá 2015-08-19 12:22:00

Tisíce lidí během víkendu navštívily oblíbené slavnosti v Lounech, již dvanáctý ročník Letního lounského vábení. Pro návštěvníky perly na Ohři byl připraven bohatý kulturní i sportovní program, nezapomnělo se ani na děti. Protože jsou slavnosti směřovány jako oslava řeky Ohře, patřilo jejich zahájení právě jí.

U veslařského klubu se na řece odehrál poetický příběh řeky, oficiální zahájení proběhlo již v odpoledních hodinách na náměstí Funny orchestrem, v šest večer návštěvníky přivítal starosta Loun Radovan Šabata. K hlavním hudebním hvězdám patřila v pátek večer zpěvačka Ewa Farna, před ní se představily kapely Paralet a Karamel. Sobotní hlavní scéna patřila kapele Monkey Business, folk a country scéna přivítala například skupinu Průvan, ve Stromovce se rozezněly tóny skupiny Laura a její tygři. Sobotní odpoledne bylo v parku určeno dětem, pro něž program připravilo divadlo Mazec, vyzkoušet si mohly keramický či střelecký koutek. Na své si přišli také sportovní příznivci u turistického pochodu, při cykloturistickém závodu, fotbalovém turnaji či na Běhu letního lounského vábení. Stovky příznivců fandily také při závodech dračích lodí u veslařského klubu. Zrušen musel být kvůli suchu a vysokému nebezpečí požárů ohňostroj, který nahradila  laserová show. Fotografickou reportáž najdete na straně dvě v tištěném vydání Lounského pressu, více fotografií v galerii zde.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ - LOUNY

Jsme fandové digitálního účetnictví, umělé inteligence a moderních technologií a do naší lounské kanceláře hledáme novou posilu pro stálou nebo nárazovou spolupráci externí nebo interní formou. Předchozí zkušenost s účetnictvím je nutná, moderní technologie zaškolíme a zvládneme společně. Požadujeme ochotu učit se novým věcem, pozitivní, zodpovědný a aktivní přístup.
Tel.: 777197823
E-mail: info@arelas.cz


VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video