Změny na poslední chvíli: místo ohňostroje laser, loutkáři zahrají před divadlem

Lucie Steklá 2015-08-14 09:30:00

Louny – program 12. ročníku Letního lounského vábení doznal před akcí již několika změn programu. V souvislosti s dlouhotrvajícími tropickými teplotami a suchem byli pořadatelé nuceni zrušit ohňostroj a vypouštění lampiónů. Z důvodu havárie nebude přístupné loutkové divadlo, z důvodu nemoci se ruší sobotní odpolední představení ve Vrchlického divadle v Lounech. 

„V pátek jsme informovali o zrušení části programu. Z důvodu velkého sucha a nebezpečí vzniku požáru jsme mimo jiné zrušili populární ohňostroj a jemu předcházející lampionový průvod. Přemýšleli jsme, jak jen návštěvníkům akce nahradit. Rozhodli jsme se proto po poradě a pět minut před dvanáctou jsme zajistili laser show, která bude připravena na místě, kde měl být odpálen ohňostroj,“ uvedl za tým pořadatelů Michal Ovšonka. Náhradní program namísto ohňostroje začíná v sobotu 15. srpna od 21.45 hodin u mostu Veslařů. Laser show bude předcházet lampionový průvod, který tradičně odstartuje ve 21.15 hod. z Mírového náměstí, povede Korunní uličkou, Táboritskou ulicí, ul. Na Valích, Žižkovou ulicí až k mostu Veslařů, kde bude připraven tento světelný zážitek.
Na základě nařízení Ústeckého kraje, které vešlo v planost 7. srpna, byl v rámci LLV zrušen následující program: Sobota 15. srpna – lampionový průvod, neděle 16. srpna – vypouštění nebeských luceren v parku T. G. M. – Kamenný les, – vypouštění nebeských luceren na Mělcích.
Již v závěru minulého týdnu organizátoři informovali, že z důvodu havárie vodovodu zůstane po dobu letních slavností uzavřeno Stálé loutkové divadlo v Lounech. Z programu bude vypuštěna prohlídka loutkového divadla. O pohádku ovšem zájemci nepřijdou. Členové souboru ji odehrají před divadlem a to v sobotu od 16 hodin. Přijďte a podpořte divadlo.
Poslední informací o změně programu je zrušení představení LUCERNA (OA a SOŠ gen. F. Fajtla, Louny), které mělo v rámci Letního Lounského vábení proběhnout ve Vrchlického divadle v sobotu 15. srpna od 13 hodin. Sehnat náhradní představení již nebylo v silách organizátorů, i když se o to pokoušeli. Představení KDYŽ BÁSNÍK, TAK PROKLETÝ v podání MHD ZUŠ Louny začne podle plánu, tj. od 15 hodin. Divadlo bude otevřeno od 14.30.
Piano, umístěné na Mírovém náměstí, bude po dobu vábení přesunuto do knihovny, aby se předešlo jeho případnému zničení či znečištění odpadky.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ - LOUNY

Jsme fandové digitálního účetnictví, umělé inteligence a moderních technologií a do naší lounské kanceláře hledáme novou posilu pro stálou nebo nárazovou spolupráci externí nebo interní formou. Předchozí zkušenost s účetnictvím je nutná, moderní technologie zaškolíme a zvládneme společně. Požadujeme ochotu učit se novým věcem, pozitivní, zodpovědný a aktivní přístup.
Tel.: 777197823
E-mail: info@arelas.cz


VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video