O úřední soboty mají lidé zájem, další je 26. září

Lucie Steklá 2015-09-23 12:31:00

Louny – Nemáte možnost vyřídit si potřebné věci na městském úřadu v týdnu? Nevadí. Nyní máte možnost využít další pracovní sobotu, které zavedla lounská radnice. Další z nich je právě tuto sobotu, 26. září, a to od 8 do 12 hodin. Pro občany z Loun i spádových obcí bude již podruhé otevřeno několik pracovišť městského úřadu v budově Pod Nemocnicí. Lidé si mohou přijít vyřídit občanské průkazy, cestovní doklady, řidičské průkazy, využít agendu registru vozidel, evidence obyvatel, ověřování, czechpoint (recepce) i pokladny.

Pracovní sobotu nabízí město podruhé. První mimořádný úřední den byla poslední srpnová sobota. Možnosti vyřídit si potřebné přišlo dvacet tři lidí. Největší zájem byl o agendu občanských průkazů. Někteří občané se přišli pouze přesvědčit, zda má úřad opravdu otevřeno.
„Lidé se obraceli na agendy občanských průkazů (8 případů), registru silničních vozidel (4 případy), evidence obyvatel a pokladnu (po 5 případech). Někteří si přišli vyřídit nové cestovní doklady (1 případ). „Dva občané z tohoto počtu přišli pouze zkontrolovat, zda je otevřeno. Nic vyřizovat nechtěli,“ řekl lounský radní Pavel Janda. Pokud se zájem o pracovní soboty bude pohybovat alespoň v těchto číslech, budou na radnici spokojeni.  „Oslovíme i starosty okolních obcí, aby i tam lidé věděli o této možnosti,“ dodal radní. Dveře úřadu budou otevřeny vždy poslední sobotu v měsíci do konce letošního roku. V prosinci to bude již 12. Radnice po této době vyhodnotí zájem občanů a rozhodne se, zda bude mimořádnou službu lidem dále nabízet.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video