Družební město si užívalo podbořanskou pohostinnost

Jan Vnouček 2011-09-09 00:00:00

Podbořany – První zářijový víkend Podbořany přivítaly hosty ze saského partnerského města Ehrenfriedersdorf. Družební setkání proběhlo 1. až 4. září a vládlo mu slunečné počasí a vřelá atmosféra. Jak by také ne, když hostitelé německým přátelům připravili pestrý sportovní a kulturní program. Pátek patřil hlavně mládeži. Své dresy na Tatranu propotili mladí fotbalisté a volejbalisté.

První utkání v kopané rozehráli podbořanští a ehrenfridersdorští školáci. Jako druzí na pažit vyběhli registrovaní žáci z FC Greifenstein a TJ Tatran. Na vítězství to skončilo 1:1. Současně se do díla pustili i volejbalisté. Turnaje se zúčastnila tři smíšená družstva. Nejlépe se prezentovala Grundschule z Ehrensfridensdorfu. Hosty gentlmansky nechaly vyhrát týmy z Gymnázia Podbořany a ZŠ Husova. Odpoledne se pak vyrazilo do Žatce. Kam jinam, než do Chrámu chmele a piva, Chmelařského muzea a na Dočesnou. Druhý den se částečně vyměnilo osazenstvo a zvýšil se jejich věkový průměr. Trávníček na hřišti si zkusily staré gardy obou měst a něco kuželek popadalo, když se koulí chopili borci a borkyně z klubů Kuželky Podbořany a BSV  Ehrensfridensdorf. Po obědě pak hurá za zábavou do Žatce. Podle tajemníka MěÚ Martina Gutzera celkem přijelo okolo 70 Němců. Delegace se vedle sportovců skládala z vedoucích představitelů města, zaměstnanců radnice, učitelek škol, školek, mateřského centra apod. „Celkově je to v duchu, jak jsme chtěli,“ vypadal spokojeně podbořanský místostarosta Karel Honzl. Podbořany mají se svým družebním městečkem mnoho společného, takže si jejich obyvatelé dobře rozumí. Jsou podobně velké a také usilují i obchvat a obě stále bojují s nezaměstnaností, i když na německé straně jako v bývalé hornické oblasti  je vyšší. V jiných věcech se zase odlišují a mohou se navzájem inspirovat. „Mají třeba jiný systém státní správy a samosprávy, volí kupříkladu starostu přímo,“ prozradil Honzl. Setkání proběhlo v rámci dotačního Programu Cíle 3 / Ziel 3 na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2007–2013.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video