Úvod   /   Zprávy   /   Nauč se bránit!

Nauč se bránit!

Lucie Steklá 2016-02-03 12:00:00

Peruc – Nauč se bránit! Tak se dá shrnout sobotní tříhodinový kurz sebeobrany pro ženy, který se uskutečnil v Peruci. Pod vedením mezinárodního instruktora karate Jana Steklého se ho zúčastnilo dvacet žen a dívek. „Dnešní doba není zrovna bezpečná, a proto věřím, že ženy využijí tyto tréninky nejen pro sebe, ale i například pro svoji dceru,“ říká J. Steklý.

V tělocvičně perucké základní školy se tak přítomné ženy a dívky naučily, jak se účinně bránit, jak použít obranný sprej či jak správně upadnout, budou-li napadeny a udeřeny. „Je pro vás důležité rychle zareagovat, ale i být v dobré fyzické kondici,“ upozorňuje instruktor. Účastnice kurzu sebeobrany se tak naučily jak se bránit, pokud upadnou na zem, do jakých oblastí útočníka směřovat kopnutí, kam ho udeřit pokud stojí proti ní, nebo jak se vytrhnout útočníkovi s nožem v ruce či zloději, který jí strhne batoh či kabelku z ruky. „Sebeobrana naučí ženy kryty, údery, seky i kopy. Dosáhnou díky ní lepší fyzické i psychické kondici,“ dodal J. Steklý. Protože byly účastnice spokojeny, není vyloučeno, že se kurzy sebeobrany v Peruci budou konat pravidelně.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Oslava 101. narozenin paní Věry Skořepové

Ve čtvrtek 8. ledna dopoledne - krátký exkurs do sto jedna let staré historie nabídl ředitel Domova pro seniory v Žatci Petr Antoni.

Přehrát video
Johannes Brahms - Uherský tanec č. 5 na Vánočním koncertě

Symfonický orchestr Konzervatoře Teplice pod taktovkou dirigenta Jiřího Knotte bravurně zahrál v pátek 12. 12. večer mj. Uherský tanec č. 5 a sklidil velký aplaus

Přehrát video