Začíná blokové čištění ulic, pozor na odtažení auta

Lucie Steklá 2016-03-09 09:43:00

Louny – Koncem března v Lounech začne každoroční blokové čištění ulic a parkovišť. Řidiči by měli pozorně sledovat přenosné dopravní značení, které bude v dané lokalitě v dostatečném předstihu o úklidu určené části města informovat. Majitel vozidla, který včas nepřeparkuje, najde své auto ve dvoře technických služeb, kam bude odtaženo.

Přeparkování vozu řidičům znepříjemňuje rána, najít místo je v Lounech totiž někdy nemožné. V loňském roce například technické služby při blokovém čištění odtáhly bezmála čtyři stovky vozidel. Ty znemožňovaly úklid dané oblasti. V prvním pololetí roku to bylo 171, ve druhém 227 aut. Dopravní značení informující obyvatele sídlišť o chystaném čištění ulic a parkovišť a je do každé části města umístěno vždy týden předem.
První blokové čištění má podle plánu začít v úterý 29. března. Začíná na sídlištích západní části města, kde jsou úterky čistícími dny v květnu, červnu, září i říjnu. Čtvrtky budou dnem pro čištění širšího okolí Tyršova náměstí, začíná se 31. března. Každá lokalita ve městě bude vyčištěna minimálně čtyřikrát, některé pětkrát. Dní pro blokové čištění má technická správa určeno pětapadesát. Stroje do ulic vyrazí naposledy začátkem listopadu.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video