Krajské Dožínky oslavily letošní úrodu

Pavel Macák 2011-09-14 01:00:00

Peruc – Již počtvrté se na městysu Peruc konaly Krajské dožínkové slavnosti. Průvod v čele s malými mažoretkami doprovázený dechovkou Rodáci, kočáry s představiteli Ústeckého kraje a hosty, jezdkyně a jezdci na koních a historické traktory i šlapostroj žatecké Chmelobrany se vydal na zdejší náměstí po jedenácté hodině. Tam byla hejtmanka kraje Jana Vaňhová i všichni ostatní přivítání chlebem a solí.

„Musím poděkovat všem zemědělcům za jejich letošní práci. Sklizeň obilí byla letos mírně nadprůměrná a vysoká byla také sklizeň chmele, ten ovšem ne všechen našel odběratele. Je jen škoda, že našimi zemědělci vyrobené suroviny jsou v našem českém potravinářském průmyslu málo zhodnoceny,” uvedl ve svém projevu předseda Krajské agrární komory Ústeckého kraje František Laudát.
Na závěr slavnostního zahájení obdrželi představitelé kraje a další hosté dožínkový věnec a kytice.
Pak se již stovky návštěvníků bavily při koncertu kapel ABBA revival, Rodáci, Rangers bandu z Prahy, Lounské 13  a dalších na hlavním pódiu nebo na hřišti. V zámeckém parku vystupovali šermíři a sokolníci a všude byly stánky s českými pochutinami a  řemeslníci předváděli svá umění.
Velký zájem malých i velkých byl také o výstavu zemědělské techniky a o výstavu členů Českého svazu chovatelů na hřišti školy, která byla obohacena o doprovodné akce.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video