Výrobce drátů zaměstná až šest stovek lidí

Redakce 2016-06-06 09:29:00

Triangle – Investice ve výši dvě a půl miliardy korun a až šest set nových pracovních míst. Takové jsou plány společností Kiswire Cord Czech, jejíž jednatel Václav Skála a hejtman Oldřich Bubeníček podepsali v závěru minulého týdne smlouvu mezi Ústeckým krajem a společností o koupi pozemků na výstavbu nového výrobního závodu. Strategická průmyslová zóna Triangle tak získala nového výrobce ocelových drátů a kordových vláken pro pneumatiky a automobilový průmysl.

„Vše postupuje dle harmonogramu. Platí, že do konce letošního roku chceme vyrobit vzorky pro své zákazníky a zkušební provoz předpokládáme spustit na začátku roku 2017,“ potvrdil v rámci podpisu jednatel Skála průběh výstavby nového závodu. Ta byla zahájena letos v dubnu přípravnými pracemi na ploše o velikosti 20 hektarů v jihozápadní části průmyslové zóny. Hejtman Bubeníček ocenil především příslib zaměstnanosti.
Podle slov Václava Skály již dnes firma zaměstnává patnáct lidí z regionů Žatec, Most a Chomutov. „První operátoři a zaměstnanci údržby jsou už na zaškolení v Koreji,“ dodal jednatel Kiswire Cord Czech s tím, že v první fázi získá v továrně práci stovka pracovníků, v druhé pak dalších 300 a výhledově počítá firma se zaměstnáním až šest stovek lidí.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video