Firma užívala městské pozemky zadarmo

Veronika Salášková 2016-06-21 13:23:00

Žatec – O téměř čtyři sta tisíc korun přišlo Město Žatec kvůli tomu, že společnost HP Pelzer neoprávněně a bez jakékoliv smlouvy užívala jeho pozemky. Radní nyní se společností jednají o narovnání této situace. Na problém vedení města upozornili občané.

Firma si od města pronajala před lety pozemky za měsíční cenu dvě koruny za metr čtvereční. Navíc však používala dalších 2764 m2, které ve smlouvě nijak zaneseny nebyly. Město nyní ušlý zisk z pronájmu této plochy vyčíslilo od roku 2010 na částku 398 tisíc korun. Společnost dále bez dovolení užívala veřejnou komunikaci, kterou navíc bez povolení uzavřela. Radní o tomto problému jednali na své poslední schůzi. S vedením společnosti nyní budou jednat o náhradě škody a o tom, jak se zmíněnými pozemky dále naložit. Jedním z řešení by mohl být jejich pronájem či prodej.
Město se záležitostí začalo zabývat na základě podnětu obyvatel této lokality, kteří jsou dlouhodobě nespokojeni s chováním společnosti HP Pelzer. Stěžují si mimo jiné na nadměrný hluk z její výroby a prach.

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video