Stav plavecké haly zřejmě neumožní její otevření

Lucie Steklá 2016-06-22 09:17:00

Louny – „Je dobře, že nyní víme o stavu plavecké haly a můžeme vše řešit,“ řekl ředitel Správy sportovních zařízení města Louny (SSZML) Radek Příhoda ke stavu objektu plavecké haly. Ten zřejmě neumožní otevření bazénu v další sezoně. SSZML objekt převzala k 31. květnu od Technické správy města Louny, která byla od roku 2012 provozovatelem zařízení. Plavecká hala je zavřena od 1. června. Jestli se znovu v září otevře, záleží na rozhodnutí statika, který budovu prohlédl a také zřizovatele, jímž je Město Louny.

Nákladná rekonstrukce s otazníkem
Město navíc zvažuje v příštím roce rekonstrukci haly s investicí přibližně 135 milionů korun. Nyní se ale nabízí otázka, zdali současnou budovu opravit a poté rekonstruovat, nebo zvážit jinou variantu, například stavbu zcela nové plavecké haly. Právě kvůli zamýšlené modernizaci haly si nechalo před patnácti měsíci stav objektu město zjistit statikem. V té době bylo vše v pořádku. „Statik posoudil budovu jako vhodnou pro plánovanou modernizaci. Kvalita ocelové konstrukce byla dobrá, bez známek poškození. Vyžádala by si jen drobné opravy. Na základě tohoto posudku bylo rozhodnuto o nákladné modernizaci bazénu,“ uvedla na dotaz Lounského Pressu Blanka Sunkovská, vedoucí odboru správy majetku města.
Po patnácti měsících rozsáhlá koroze
Statik konstrukci haly prohlédl opět minulou středu a s jejím stavem nebyl vůbec spokojen. „Statik byl zděšen, k jakému poškození během krátkého času došlo. Ihned proběhla schůzka s vedením města. V současné době od něj čekáme na písemný posudek. Neočekáváme ale, že bude kladný,“ dodala B. Sunkovská. Statik má v nejbližší době ještě provést kamerový průzkum zakrytých částí nosné konstrukce haly, aby se zjistilo její další možné poškození.
O dalším kroku rozhodnou posudky
Na základě všech posudků budou probíhat další rozhodnutí o osudu plavecké haly. Současný stav vznikl nedostatečnou péčí o svěřený majetek města provozovatelem. Jím byla technická správa. Ředitel TSML Jaroslav Opat podal k 31. srpnu rezignaci. O stavu haly jednali v pondělí i lounští zastupitelé. Jednání proběhlo po uzávěrce vydání.
Kontrolu stavu provozovatel, jež má zahájit novou sezonu v září letošního roku, provedl ještě před převzetím haly. „V tomto stavu nejsme schopni a ani nemůžeme bazén provozovat. Je důležité zajistit bezpečnost návštěvníků, což současný stav, podle našeho názoru, který je vážný, neumožňuje,“ dodal ředitel. Problémem v bazénu je koroze nosných kovových pilířů, které způsobila vysoká vlhkost.
Vzhledem k tomu, že v hale delší dobu je nefunkční vzduchotechnika, docházelo ke kondenzaci vody, která je v kombinaci s chlorem agresivní. Vlhkost se dostala všude. S vlhkostí se v lounském bazénu bojovalo vždy, když ale fungovala vzduchotechnika, problém nebyl závažný. Koroze konstrukce haly není jediným problémem, dalším problémem je tekoucí voda z dětského bazénku do strojovny, zatékalo také do posilovny, z výřivky voda kapala do kanceláře.
V minulých dnech halu prohlédl elektrikář, firma zabývající se bazénovou technologií a také statik, kterého povolalo po zjištění nedostatků město. Od všech odborníků město obdrží posudek, na jejichž základě se bude rozhodovat, jaký osud plaveckou halu čeká. „Halu jsme v tomto stavu schopni provozovat jen po nezbytné údržbě tak, aby byla zajištěna zejména bezpečnost a určitý komfort návštěvníků,“ uvedl R. Příhoda.
Plavecká hala v Lounech stojí od poloviny devadesátých let. Dvaadvacet let ji provozoval Zdeněk Beckert (do roku 2012), poté technická správa, až do letošního května, kdy ji převzala SSZML.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video