Zastupitelé o podpoře D7 nehlasovali

Lucie Steklá 2016-06-29 10:48:00

Lounsko, Ústí (ost, lus) K podpoře zařazení dálnice D7 mezi deset prioritních staveb v ČR vyzvali v pondělí odpoledne zastupitelstvo Ústeckého kraje jeho členové Jan Novotný a poslanec a zároveň lídr do krajských voleb Michal Kučera (oba z TOP 09). Stavba důležité spojnice mezi Prahou a Chomutovem by tak mohla projít zkráceným procesem posouzení vlivu na životní prostředí (EIA).

Krajští zastupitelé o návrhu bohužel odmítli hlasovat. „Navrhnul jsem usnesení, ve kterém krajské zastupitelstvo ukládá hejtmanu Bubeníčkovi jednat s vládou ČR o zařazení této dálnice mezi prioritní stavby. Krajští zastupitelé místo toho hlasovali o rozvoji dopravních staveb v Ústeckém kraji,“ říká zastupitel Novotný. Kvůli novému zákonu o posouzení vlivu na životní prostředí jsou dnes pozastaveny desítky dopravních staveb. „Mezi nimi i dálnice D7 Chomutov – Louny – Praha. Proto jsem chtěl, aby krajské zastupitelstvo požádalo vládu o zařazení dálnice D7 mezi deset prioritních staveb,“ vysvětluje Kučera. „Zatímco jiné kraje si zdárně vylobovali zařazení svých staveb mezi TOP 10, na které se nebude dělat plná EIA, Ústecký kraj na to rezignoval,“ uzavírá poslanec. Komunikace D7 má poslední termín dokončení stanovený na rok 2023, ale ani ten není v současné době jistý.
Některé části silnice jsou navíc častými úseky nehod. K vážné nehodě na ní dochází velmi často. Dostavba dalšího úseku Postoloprty – Bitozeves měla začít v červnu, stále se ale nic neděje.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video