Drogový zátah v Postoloprtech: Policie zadržela tři podezřelé osoby

Lucie Steklá 2016-07-13 10:22:00

Postoloprty – Tři osoby z Lounska zadrželi koncem června policisté v případu drogové kriminality. V rámci zákroku je lounští kriminalisté v součinnosti s pořádkovou policií, technikou a psovody zadrželi a provedli u nich domovní prohlídky bytových a jiných prostor a inkriminovaných pozemků. „V rukou policistů skončil 30letý muž, který v přesně nezjištěné době, nejméně od začátku roku 2016 vyráběl pervitin, jež zčásti zkonzumoval a zčásti za úplatu či zadarmo distribuoval koncovým uživatelům.

Při domovní prohlídce nalezla policie v jeho bytě věci sloužící k výrobě pervitinu,“ vysvětlila Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí. Uvedenou drogu poskytoval již v průběhu minulého roku na přesně nezjištěných místech v Postoloprtech. Při zákroku policisté dále zadrželi i 40letého muže, který rovněž pervitin vyráběl a distribuoval a 22letou ženu, jež drogu poskytovala na přesně nezjištěných místech v Postoloprtech a dalších místech v lounském okrese. „Distribuovala ji koncovým uživatelům za úplatu, někdy zadarmo. Všechny tři osoby obvinil policejní komisař z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy s tím, že třicetiletému muži hrozí odnětí svobody na dvě léta až deset let, neboť byl v posledních třech letech za drogovou trestnou činnost již odsouzen,“ dodala mluvčí.
Vyšetřovatel na něj podal podnět k návrhu na vzetí do vazby, kterou soudce uvalil. Ostatní dva dealeři mohou být podle trestního zákoníku potrestáni odnětím svobody na jeden rok až pět let a jsou stíháni na svobodě.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video