Drahému dodavateli tepla končí smlouva. A odběratelé uvažují o změně

Pavel Macák 2011-09-23 00:00:00

Louny – Ve značném předstihu začalo řešit blížící se problém vedení města Loun. To v minulém týdnu svolalo jednání mezi odběrateli tepla v lokalitě Louny – Jih a potencionálními zájemci o dodávku tepla pro tyto odběratele po roce 2014. Tento rok totiž vyprší patnáctiletá smlouva mezi městem a společností KA Contracting ČR, s.r.o. Praha na dodávku tepla.

„Tato společnost je pro nás zcela nedůvěryhodná a nesolidní. Když s ní totiž v roce 1991 podepisovalo město a další odběratelé smlouvu o dodávce tepla do nemocnice, polikliniky, budovy městského úřadu, domova pro seniory, plavecké a sportovní haly a mnoha dalších úřadů v této lokalitě, tak smluvená cena vydržela jen jeden měsíc (!). Následně společnost začala cenu tepla, které dodávala z plynové kotelny v areálu nemocnice, zvyšovat a dnes je nejvyšší ve srovnání s ostatními dodavateli. Proto chceme rozhodně tuto smlouvu v termínu ukončit,“ uvedl starosta Jan Kerner.
Všichni odběratelé nyní zvažují, jaké řešení po tomto termínu přijmou. Je několik variant. Patrně ta nejoptimálnější by byla, kdyby si všichni odběratelé vybudovali ve svých prostorách vlastní plynové „minikotelny“. Jednak by se snížily ztráty tepla v teplovodech, čímž by se značně snížila cena tepla a také by si každý odběratel mohl dodávku tepla regulovat podle vlastních potřeb. Mnozí již mají připraveny projekty pro výstavbu kotelen a ostatní o tom vážně uvažují.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video