Rodí se druhá kulturní scéna, rekonstrukce Domu osvěty bude pokračovat

Redakce 2011-09-23 00:20:00

Rakovník – Pozastavená rekonstrukce Domu osvěty v Rakovníku by se měla koncem září anebo nejpozději začátkem října opět rozběhnout. Důvodem pro její pozastavení byly v první polovině letošního roku finanční problémy zhotovitele, který byl vybrán na základě zadávacího řízení. Následně došlo k rozvázání smlouvy o dílo a jednání zástupců města Rakovníka s představiteli Úřadu Regionální rady, protože projekt byl podpořen z Regionálního operačního programu Střední Čechy.

„Dle pokynů Úřadu se dospělo až k vypsání nového zadávacího řízení. Po hodnocení jednotlivých nabídek předložila hodnotící komise radě města výsledek celé soutěže,“ řekl tiskový mluvčí města Jan Polák.  Do stanoveného termínu o zakázku projevilo zájem 5celkem pět podnikatelských subjektů, přičemž na základě doporučení hodnotící komise byla nabídka firmy CGM Czech, a. s., Říčany vyloučena z důvodu nedoručení požadovaného vysvětlení. Jediným hodnotícím kritériem byla nejnižší nabídková cena, kterou ve výši 17 934 540,–Kč zaslala firma INEX Moravské Budějovice, s. r. o. Nejvyšší nabídka přesahovala 23 milionů Kč. Po lhůtě pro případná odvolání provede kontrolu výběru i Úřad Regionální rady, a po těchto administrativních úkonech bude možné opětovně zahájit práce na rekonstrukci Domu osvěty.  Dokončení prací se předpokládá na květen 2012. „Dům osvěty bylo dříve velmi vyhlášené místo, kam se chodilo na nejrůznější akce, potom se budova změnila na diskotéku, později se místo pronajímalo i jako kanceláře, byla tam i tržnice,“ vysvětluje tiskový mluvčí Rakovníka Jan Polák.  Projekt na využití budovy předpokládá, že by v Domě osvěty být jakási druhá scéna kulturního centra, kde by měl být prostor pro spolkovou a klubovou činnost. „Měli by tam mít možnost nacvičovat hudební a jiné skupiny, boxeři by tam mohli mít ring, knihovna by objekt mohla využívat pro akce s dětmi,“ říká Jan Polák.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video