Úvod   /   Zprávy   /   Koně si sedali na zadek

Koně si sedali na zadek

Veronika Salášková 2011-09-23 00:00:00

Libořice – Country den s bohatým programem uspořádala v parku minulou sobotu 17. září obec Libořice. Akce začala ve 14 hodin, kdy příchozí přivítala reprodukovaná country hudba. Okolo 15. hodiny přijel Václav Staněk z Chmelištné se svými koňmi. S nimi předvedl drezúru.

V průběhu odpoledne a večera pak ve třech vstupech své umění s koňmi předvedli také jezdci z ranče Bánov. Nejprve divákům ukázali techniky lasování. Ve druhém vstupu pak drezúru koně na lonži, ukázku jak reaguje na povely. Koně předvedli také několik akrobatických kousků například, že se umí uklonit, kleknout si na přední nohy, lehnout si, ale také si například sednout na zadek jako pes. Kuriozním  kouskem byl přeskok koně přes dalšího koně, který ležel na zemi.
Následovala westernová jízda okolo barelů, nejprve pomalu s vysvětlením a vzápětí ve cvalu. Pro větší efekt byly na  závěr sudy zapálené a kůň tak demonstroval, že oheň zvládá, což se mělo ukázat hlavně v posledním vstupu.
Třetím vstupem totiž byla ohňová show, která se odehrála za tmy, o to víc byla efektnější. Jezdci jeli na koňských hřbetech s pochodněmi v rukou, poté projížděli slalom okolo hořících tyčí, projížděli pomalu i rychle hořícími překážkami, nebo se zastavovali těsně před nimi. To vše se skvělým hudebním podkresem.
Dalším zlatým hřebem odpoledne a večera bylo vystoupení country skupiny Nosáči, která zahrála od 18 hodin k tanci i poslechu. Posezení, lavičky a stany, bylo stejně jako občerstvení – jídlo a pití, pro příchozí k dispozici. Posedět a pobavit se do libořického parku přišli nejen místní, ale i obyvatelé okolních vsí.

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video