Lounská rodačka Plíšková vyhrála cenný titul

Lucie Steklá 2016-08-27 00:04:00

Louny, Cincinnati (ten, lus) Karolína Plíšková získala v Cincinnati zřejmě nejcennější titul v kariéře. Ve finále turnaje porazila Němku Angelique Kerberovou 6:3, 6:1 a překazila soupeřce posun do čela světového žebříčku. Čtyřiadvacetiletá rodačka z Loun si dokráčela pro životní úspěch. Poprvé v kariéře vyhrála turnaj WTA Premier 5. Až dosud měla na kontě pět triumfů.

Karolína Plíšková v Cincinnati smetla dvě hráčky Top 3 během dvou dnů a slaví svůj celkově šestý a první titul z turnaje WTA Premier 5. „Hrála jsem hodně agresivně, skoro bez chyb. Fungoval mi servis, forhend i bekhend. Nebylo moc věcí, které bych v zápase chtěla změnit,“ pochvalovala si Plíšková. „Jsem ráda, že to probíhalo tímto způsobem. Neustále jsem během zápasu očekávala nějaké komplikace, ale jsem šťastná, že to takhle dopadl,“ dodala.
Bývalá světová sedmička se díky zisku 900 bodů se ve světovém žebříčku posune ze sedmnáctého na 11. místo jen těsně za Top 10 a bude novou českou jedničkou. Pokud se neodhlásí, bude o elitní desítku bojovat už v příštím týdnu v generálce na US Open v New Havenu. V prvním kole ji čeká Švýcarka Belinda Bencicová.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video