Skupina zlodějů a násilníků je ve vazbě

Lucie Steklá 2016-10-01 01:12:00

Louny – Výtečníky, kteří se po několik měsíců vykrádali prodejny smíšeného zboží v okrese, dopadli policisté. Násilné a majetkové trestné činnosti se dopouštěla skupina čtyř mladíků z Lounska. Kriminalitu páchala od května tohoto roku, většinou ve dvojici. Právě koncem května se dva muži (94. a 85. ročník) z této skupiny vloupali do prodejny smíšeného zboží v Hřivicích. Odcizili různé věci a poškodili zařízení prodejny, čímž způsobili škodu přesahující sto tisíc korun. V polovině srpna se druhá dvojice (98. a 95. ročník) vloupala do rodinného domu v Lounech. „Přisvojila si finanční hotovost, elektroniku, šperky a další věci. V tomto případě byla škoda odhadnuta deset tisíc,” přiblížila trestnou činnost pachatelů.

Poslední případ se týká násilné kriminality. Trestný čin loupeže mají na svědomí dva muži, tentokrát po jednom z každé předchozí dvojice (95. a 94. ročník). „V první polovině září oloupili na Marxově náměstí v Postoloprtech staršího muže. Přistoupili k němu a začali se přetahovat o igelitovou tašku, kterou měl poškozený při sobě. Když upadl na zem, tašky se zmocnili a z místa utekli,” dodala policejní mluvčí.  Poškozenému, kromě lehčí újmy na zdraví, způsobili škodu za bezmála dva tisíce korun.  Komisař služby kriminální policie a vyšetřování všechny čtyři muže, z nichž má většina již za sebou pestrou trestní minulost, obvinil a kromě jednoho z nich (98. ročník) se již všichni nacházejí ve vazbě.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video