Fond Logit opět podpořil neziskovky

Alla Želinská 2016-10-02 15:21:00

Podbořansko – Společnost Logit opět rozdělovala peníze skrze svůj dobročinný fond. V 2. grantovém kole programu na podporu projektů, jejichž cílem je přispívat ke zlepšování podmínek života na Podbořansku, bylo přijato celkem čtrnáct žádostí o nadační příspěvek. Tříčlenná hodnotící komise s ohledem na množství zajištěných finančních prostředků navrhla k podpoře šest projektů v celkové výši 110 000 Kč. Projekty budou realizovány v období od letošního 1. září do konce února 2017.

Spolek OKAP Podbořany obdržel příspěvek 20 tisíc korun na dokončení revitalizace nevyužívané zahrady u kostela Božího Spasitele v Podbořanech s cílem otevřít ji pro veřejnost k odpočinku i společensko-kulturním aktivitám pro místní lidi. Slavnostní otevření Meditační zahrady se koná zítra, 30. září, od 14 hodin.
Dalších dvacet tisíc korun putuje do Vroutku pro tamní sbor dobrovolných hasičů – na zajištění pásma odpoledních a víkendových volnočasových aktivit pro mladé hasiče a hasičky působící ve Vroutku.
Výchovný ústav, středisko výchovné péče a střední školu v Buškovicích podpořil fond Logit částkou 10 tisíc korun na pořízení populárně naučných knih a stolních her pro děti z výchovného ústavu s cílem podnítit u nich rozvoj školních dovedností a zájem o vzdělávání zábavnou, nenásilnou formou.
Základní škola a mateřská škola v Petrohradě se raduje z příspěvku 20 tisíc korun na modernizaci školní knihovny s cílem rozšířit její využití i pro relaxační a odpočinkové aktivity rodičů a žáků, které mohou přispět k rozvoji otevřeného dialogu mezi nimi a školou.
Základní škola Kryry díky příspěvku 20 000 Kč bude moci zřídit naučnou stezku vedoucí od základní školy na Schillerovu rozhlednu v Kryrech. Záměrem je zapojit do přípravy, realizace a následné péče o prostředí kolem stezky místní žáky v rámci celoškolního projektu, a to s cílem využít získaných znalostí ve výuce i podpořit jejich vnímání tradic a přírodního bohatství regionu.
Světlo pro osmý div světa – tak se jmenuje poslední z podpořených projektů, který realizuje spolek Za záchranu kostela sv. Jiljí v Libyni. Příspěvek ve výši 20 tisíc korun využije na zajištění osvětlení obrovského vitrážového prosvětleného stropu v hlavní lodi kostela, která bude v budoucnu sloužit jako unikátní muzeum vitráží.

 

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video