Vycházka do ráje vodních ptáků na rybníky do Kněžic u Podbořan

Alla Želinská 2016-10-07 12:01:00

Kněžice, Podbořany – Rakovnický ornitologický spolek Fénix pořádá v sobotu 8. října společně s Českou společností ornitologickou a s městem Podbořany vycházku na významný krajinný prvek – Kněžické rybníky – s pozorováním a určováním ptáků. Sraz je v 7:30 za rozednění u autobusové zastávky na návsi v Kněžicích.

„Cílem vycházky je přiblížit přírodně zajímavou lokalitu za humny, s výskytem vodních druhů ptáků v době podzimního tahu. Budeme pozorovat volavky, kormorány, potápky a několik druhů kachen. Rybníky jsou hojně navštěvované i atraktivními druhy dravců – např. orel mořský, orlovec říční, luňák červený a další. Shromažďuje se tam před podzimním tahem na nocovišti i významné množství špačků nebo strnadů lučních,“ uvedl průvodce Milan Tichai z ROS Fénix.

Součástí nenáročné zhruba tříkilometrové vycházky bude určování ptačích hlasů i ukázka odchytu a kroužkování ptáků. Účastníci obdrží malý dárek, získají mnoho informací jak o jednotlivých druzích, jejich životě, ohrožení a možnostech ochrany, tak o fenoménu ptačí migrace obecně.

V případě vlhkého počasí je třeba obout holínky nebo aspoň trekovky, vlastní dalekohled výhodou a za chladného rána i něco pro zahřátí! „Podle zájmu účastníků se po vycházce přesuneme na některou z lokalit v okolí s aktuálním výskytem dravců,“ dodal M. Tichai.
„Letos poprvé vyhnízdili na Podbořansku vlhy pestré, které hnízdí v norách na příkrých stěnách – jsou to opravdu pestrobarevní ptáci – takoví středoevropští papoušci. Jinak na Podbořansku již několik let jsou stabilní populace dříve exotického ptáka jeřába popelavého,“ řekl tajemník MÚ Podbořany Martin Gutzer, myslivec, znalec a milovník přírody, který, dovolí-li mu povinnosti, si vycházku nenechá ujít.

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video