Vycházka do ráje vodních ptáků na rybníky do Kněžic u Podbořan

Alla Želinská 2016-10-07 12:01:00

Kněžice, Podbořany – Rakovnický ornitologický spolek Fénix pořádá v sobotu 8. října společně s Českou společností ornitologickou a s městem Podbořany vycházku na významný krajinný prvek – Kněžické rybníky – s pozorováním a určováním ptáků. Sraz je v 7:30 za rozednění u autobusové zastávky na návsi v Kněžicích.

„Cílem vycházky je přiblížit přírodně zajímavou lokalitu za humny, s výskytem vodních druhů ptáků v době podzimního tahu. Budeme pozorovat volavky, kormorány, potápky a několik druhů kachen. Rybníky jsou hojně navštěvované i atraktivními druhy dravců – např. orel mořský, orlovec říční, luňák červený a další. Shromažďuje se tam před podzimním tahem na nocovišti i významné množství špačků nebo strnadů lučních,“ uvedl průvodce Milan Tichai z ROS Fénix.

Součástí nenáročné zhruba tříkilometrové vycházky bude určování ptačích hlasů i ukázka odchytu a kroužkování ptáků. Účastníci obdrží malý dárek, získají mnoho informací jak o jednotlivých druzích, jejich životě, ohrožení a možnostech ochrany, tak o fenoménu ptačí migrace obecně.

V případě vlhkého počasí je třeba obout holínky nebo aspoň trekovky, vlastní dalekohled výhodou a za chladného rána i něco pro zahřátí! „Podle zájmu účastníků se po vycházce přesuneme na některou z lokalit v okolí s aktuálním výskytem dravců,“ dodal M. Tichai.
„Letos poprvé vyhnízdili na Podbořansku vlhy pestré, které hnízdí v norách na příkrých stěnách – jsou to opravdu pestrobarevní ptáci – takoví středoevropští papoušci. Jinak na Podbořansku již několik let jsou stabilní populace dříve exotického ptáka jeřába popelavého,“ řekl tajemník MÚ Podbořany Martin Gutzer, myslivec, znalec a milovník přírody, který, dovolí-li mu povinnosti, si vycházku nenechá ujít.

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video