Učí se plavat ve Žluticích

Alla Želinská 2016-10-23 00:37:00

Lubenec, Žlutice – Jednadvacet třeťáků a čtyřiadvacet čtvrťáků Masarykovy ZŠ v Lubenci zahájilo uplynulé pondělí svůj plavecký výcvik.

„Plavecký výcvik je součástí vyučování, časová dotace činí 20 vyučovacích hodin a probíhá ve Žluticích. Žáci při pobytu ve vodě uvolňují přetížené svaly a používají svalové skupiny, které při pobytu na suchu běžně nezapojují. Velice příznivě je plaváním také ovlivněn srdečně – cévní systém, peristaltika střev, zvyšuje se vitální kapacita plic a celkově se zlepšuje zdravotní stav našich žáků,“ říká učitelka Jana Pěknicová.
Žáci se během výcviku učí nebát se vody, nacvičují základní plavecké dovednosti – potápění, dýchání, splývání, orientace ve vodě, seznámí se základními plaveckými styly – znak, kraul, prsa. „Během plaveckého výcviku dochází i k utužení dobrých vztahů v třídním kolektivu,“ vyzdvihla důležitý přínos výcviku učitelka.

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Prohlídka s princeznou na zámku Stekník

Osmého května na zámku Stekník malé i velké návštěvníky provázela princezna Adélka. Seznámila je nejen s historií zámku, ale také s několika zajímavými předměty z každodenního života.

Přehrát video
Oslava 101. narozenin paní Věry Skořepové

Ve čtvrtek 8. ledna dopoledne - krátký exkurs do sto jedna let staré historie nabídl ředitel Domova pro seniory v Žatci Petr Antoni.

Přehrát video