Konec rozhodčích v Čechách? Na zápasy v nižších soutěžích často nejsou delegováni

Redakce 2016-11-12 00:26:00

Okres Louny (ma) Fotbalový rozhodčí je vymírající druh. V rámci Ústeckého kraje ještě nedávno fungovalo 140 mužů v černém, v současné době jich je jen 80. Úbytek se nevyhnul ani okresu Louny. A tak se v poslední době běžně stává, že na zápasy nejnižších okresních soutěží není svazem delegován kvalifikovaný rozhodčí.  A to je problém. Občas totiž v „pralese“ je to pěkná divočina a udržet otěže zápasu v mezích normy je složité i pro muže v rozhodcovských dresech. Natož pro laika, většinou z domácího tábora, který pochopitelně u hráčů nemá takovou autoritu. „Rozhodčích je málo v rámci celé republiky. Důvodů je víc,“ říká sekretář lounského fotbalového svazu Jaroslav Mička.

Podle něj aktuálně jedním z problémů je fakt, že rozhodčí se po změnách, které zavedl FAČR, museli registrovat na finančním úřadě, okresní správě sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovně. Musí ovládat internet, protože zápisy se od letošní sezóny vyplňují elektronicky a odesílají přímo na svazový web. „Problém je i v tom, že třeba nezaměstnaní, když budou pískat, přijdou o podporu, protože ne-mohou vykazovat podobný příjem,“ vypočítává další problém Mička a přidává, že všeobecně se do rozhodování v nejnižších soutěžích sudí moc nehrnou, protože ať pískají, jak pískají, stejně bývají většinou hráči, trenéři a fanoušci s jejich výkonem nespokojení.
Lounský fotbalový svaz zareagoval na nedostatek rozhodčích také zasláním výzvy klubům, aby se zúčastnily rychlokurzu, jak zápasy v případě, že nedorazí kvalifikovaný rozhodčí, vést. Nikdo však neprojevil zájem. „Chtělo by to přesvědčit čtyřicátníky, padesátníky, bývalé hráče, aby začali pískat, ale ti raději do padesáti hrají, než by si nechali nadávat,“ zakončuje Jaroslav Mička.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ - LOUNY

Jsme fandové digitálního účetnictví, umělé inteligence a moderních technologií a do naší lounské kanceláře hledáme novou posilu pro stálou nebo nárazovou spolupráci externí nebo interní formou. Předchozí zkušenost s účetnictvím je nutná, moderní technologie zaškolíme a zvládneme společně. Požadujeme ochotu učit se novým věcem, pozitivní, zodpovědný a aktivní přístup.
Tel.: 777197823
E-mail: info@arelas.cz


VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video