Také v Postoloprtech sáhnou hlouběji do kapsy

Pavel Macák 2011-10-02 00:00:00

Postoloprty – Hned v úvodu zasedání zastupitelstva v Postoloprtech minulou středu se jeho členové rozhodli, že schvalování finančního ústavu, do kterého by mělo město uložit své rezervní peníze na nejvýhodnější úrok, přeloží až na příští jednání, protože se do poptávkového řízení přihlásily další banky s nabídkami. Stejně tak bylo odloženo rozhodnutí o poskytnutí finančního příspěvku Nemocnici Žatec ve výši 75 tisíc korun, kvůli určitým nejasnostem, na co konkrétně tyto peníze budou použity.

Dlouze se jednalo a také se nic nedojednalo ohledně úhrady nákladů podnikatelce, která v plavecké hale jako podnájemnice vybudovala kadeřnictví a po městu, jako majiteli objektu, žádá 33 tisíc korun. Také tento bod jednání byl přesunut na příští jednání, až budou jasné všechny právní náležitosti. Zastupitelé byli následně seznámeni s rozborem hospodaření za první pololetí, když bylo vedoucí ekonomického odboru Dana Opatová konstatováno, že daňová výtěžnost je velice špatná a není předpoklad, že by rozpočet na konci roku skončil s přebytkem. Aby se mohlo v příštím roce investovat, byla ke schválení navržena obecně závazná vyhláška o stanovení vyššího koeficientu daně z nemovitosti. Tuto vyhlášku po dlouhé debatě a dokonce i dohadovacím řízení mezi volebními stranami, zastupitelé přijali. Vlastníci nemovitostí tak v příštím roce zaplatí vyšší daň zhruba o šedesát procent a podnikatelé o sto. Město tak získá z těchto daní asi 8,2 miliony korun, které budou zapojeny do investičního rozpočtu.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video