V Novém Strašecí roste dům pro seniory

Redakce 2011-10-03 00:08:00

Nové Strašecí – Středočeský kraj  staví v areálu Domova pro seniory v Novém Strašecí Domov pro lidi s Alzheimerovou chorobou. Nový pavilon s 20 lůžky nabídne speciální péči pro klienty, kteří kvůli výpadkům paměti a dalším zdravotním problémům vyžadují čtyřiadvacetihodinovou  péči. „Přístavba určená k tomuto účelu se staví dle plánovaného harmonogramu a měla by být ukončena na přelomu září a října,“ říká Jan Vtípil, tiskový referent odboru styku s veřejností Středočeského kraje.

„Následně proběhne kolaudace se všemi zátěžovými testy a na řadu přijde vybavení interiéru. Středočeský kraj chce Domov pro klienty otevřít ještě v tomto kalendářním roce,“ dodává Vtípil. Domov seniorů v současné době přijímá žádosti o umístění. V novém pavilonu se o pacienty bude starat specializovaný personál a bude tu také park k procházkám. Nový domov pro lidi s Alzheimerovou chorobou by také neměl být finančně náročný, takže by na něj měl dosáhnout každý, případně i s finanční pomocí Středočeského kraje. Kraj za dostavbu domova v Novém Strašecí zaplatí 20 milionů korun. První klienti by se tu měli zabydlet už koncem letošního roku.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video