Jablečný den na zámku chutnal sladce i slaně

Jan Vnouček 2011-10-05 02:00:00

Krásný Dvůr – Jablka na všechny způsoby byla v sobotu k vidění i ochutnání na Jablečném dni. Podzimní oslava úrody proběhla na zámku Krásný Dvůr a vzbudila obrovský zájem. Zdařilá směs kulturních vystoupení, potravinářského salónu, soutěží, atraktivního prostředí a krásného počasí zajistila také příznivé ohlasy. Zrak a sluch návštěvníků postupně potěšili žáci hudebního a tanečního oboru ZUŠ Podbořany, hudební soubor Výchovného ústavu Buškovice, děti ze ZŠ Krásný Dvůr, kapela Herky, koníčci z Dvorce Chmelištná, cirkus Žebřík a skupina Jethro Tull Revival.

Chuťové pohárky přítomných si zase libovaly nad skoro čtyřiceti jablečnými produkty, které se ucházely o přízeň porotců a hostů. Na své si přišly i děti. Když si užily písniček a naplnily bříška sladkým ovocem, mohly se nechat provést zámkem jablíčkovou princeznou nebo se vydovádět při celodenní soutěži s mnoha stanovišti Jablíčkohraní. „Hlavní myšlenkou bylo spojit lidi z okolních vesnic a stmelit místní komunitu. Inspiraci jsme vzali z německého Kartoffelfestu. Nakonec se podařilo zapojit školy a polovinu vesnic. Hodnotím to kladně, program byl naplněn a stánky vyprodané,“ pochaloval si Josef Fiala ze spolupořádajícího sdružení Naše Krásnodvorsko.  Spokojená byla také další organizátorka Michaela Hofmanová ze sdružení  Gratia loci. „Celý den bylo plné nádvoří, lidem se to líbilo a stánkaři vědí, že příště musejí napéci více. Rádi bychom za rok pokračovali, ale ještě uvidíme v jakém duchu,“ smála se kastelánka na mateřské odvolené. A kdo vyhrál klání o nejlepší dobrůtku? V záplavě závinů, buchet a zákusků porota pod vedením krásnodvorského starosty Františka Kuny vybrala slaný koláč od SOŠ a SOU Podbořany. Zato návštěvníci raději sladké. Nejvíce jim chutnala roláda upečená Janou Vychytilovou z Krásného Dvora.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video