Jablečný den na zámku chutnal sladce i slaně

Jan Vnouček 2011-10-05 02:00:00

Krásný Dvůr – Jablka na všechny způsoby byla v sobotu k vidění i ochutnání na Jablečném dni. Podzimní oslava úrody proběhla na zámku Krásný Dvůr a vzbudila obrovský zájem. Zdařilá směs kulturních vystoupení, potravinářského salónu, soutěží, atraktivního prostředí a krásného počasí zajistila také příznivé ohlasy. Zrak a sluch návštěvníků postupně potěšili žáci hudebního a tanečního oboru ZUŠ Podbořany, hudební soubor Výchovného ústavu Buškovice, děti ze ZŠ Krásný Dvůr, kapela Herky, koníčci z Dvorce Chmelištná, cirkus Žebřík a skupina Jethro Tull Revival.

Chuťové pohárky přítomných si zase libovaly nad skoro čtyřiceti jablečnými produkty, které se ucházely o přízeň porotců a hostů. Na své si přišly i děti. Když si užily písniček a naplnily bříška sladkým ovocem, mohly se nechat provést zámkem jablíčkovou princeznou nebo se vydovádět při celodenní soutěži s mnoha stanovišti Jablíčkohraní. „Hlavní myšlenkou bylo spojit lidi z okolních vesnic a stmelit místní komunitu. Inspiraci jsme vzali z německého Kartoffelfestu. Nakonec se podařilo zapojit školy a polovinu vesnic. Hodnotím to kladně, program byl naplněn a stánky vyprodané,“ pochaloval si Josef Fiala ze spolupořádajícího sdružení Naše Krásnodvorsko.  Spokojená byla také další organizátorka Michaela Hofmanová ze sdružení  Gratia loci. „Celý den bylo plné nádvoří, lidem se to líbilo a stánkaři vědí, že příště musejí napéci více. Rádi bychom za rok pokračovali, ale ještě uvidíme v jakém duchu,“ smála se kastelánka na mateřské odvolené. A kdo vyhrál klání o nejlepší dobrůtku? V záplavě závinů, buchet a zákusků porota pod vedením krásnodvorského starosty Františka Kuny vybrala slaný koláč od SOŠ a SOU Podbořany. Zato návštěvníci raději sladké. Nejvíce jim chutnala roláda upečená Janou Vychytilovou z Krásného Dvora.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Veterina Podměstí - podkova pro štěstí

Slavnostní otevření Veteriny Podměstí 5. 11. 2023 a podkova pro štěstí jako dárek MVDr. Ivaně Kafka Kocinové.

Přehrát video
Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video