Tlak a krev si nechala vyšetřit stovka lidí

Pavel Macák 2011-10-12 00:00:00

Opravdu velký zájem široké veřejnosti vyvolala akce lékárny Valunio Na Široké v Lounech, kde společnost Quent Praha uskutečnila bezplatné měření krevního tlaku a cholesterolu v krvi. S nutriční terapeutkou se zájemci mohli také poradit o tom, co naměřené hodnoty znamenají, jak upravit svůj jídelníček životní styl a o možných srdečně –cévních rizicích.

„Celkem se k vyšetření dostavilo jednadevadesát občanů. V normě mělo hodnoty cholesterolu v krvi jen 62 účastníků, zvýšenou hladinu mělo 18 a vysokou hladinu sedm účastníků. Zbývající čtyři účastníci měli hladinu nad 8 mmol/l, kdy je již nutno zahájit farmakologickou léčbu. U zvýšené hladiny a vysoké je nutno upravit stravování, zahájit tzv. nízkocholesterolovou dietu, mít dostatek pohybu a omezit stres. Při měření hodnoty krevního tlaku bylo v normě jen 39 účastníků a zvýšenou hodnotu mělo dvaapadesát příchozích. Nutno podotknout, že většina z účastníků na akci „přiběhla“ a tím se i tlak mohl zvýšit. Dále důležitou informací je, že skoro polovina z nich byla již zaléčena na vysoký krevní tlak,“ uvedla nutriční terapeutka Michala Boukalová. Na snímku, vlevo je laborantka Martina Horová při vyšetření Mileny Žáčkové.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Johannes Brahms - Uherský tanec č. 5 na Vánočním koncertě

Symfonický orchestr Konzervatoře Teplice pod taktovkou dirigenta Jiřího Knotte bravurně zahrál v pátek 12. 12. večer mj. Uherský tanec č. 5 a sklidil velký aplaus

Přehrát video
Historická opona akad. malíře Oskara Brázdy spuštěná před začátkem koncertu

Městské divadlo v Žatci se v pátek 12. prosince 2025 zaplnilo do posledního místa – tradiční vánoční koncert byl zcela vyprodán.

Přehrát video