Tlak a krev si nechala vyšetřit stovka lidí

Pavel Macák 2011-10-12 00:00:00

Opravdu velký zájem široké veřejnosti vyvolala akce lékárny Valunio Na Široké v Lounech, kde společnost Quent Praha uskutečnila bezplatné měření krevního tlaku a cholesterolu v krvi. S nutriční terapeutkou se zájemci mohli také poradit o tom, co naměřené hodnoty znamenají, jak upravit svůj jídelníček životní styl a o možných srdečně –cévních rizicích.

„Celkem se k vyšetření dostavilo jednadevadesát občanů. V normě mělo hodnoty cholesterolu v krvi jen 62 účastníků, zvýšenou hladinu mělo 18 a vysokou hladinu sedm účastníků. Zbývající čtyři účastníci měli hladinu nad 8 mmol/l, kdy je již nutno zahájit farmakologickou léčbu. U zvýšené hladiny a vysoké je nutno upravit stravování, zahájit tzv. nízkocholesterolovou dietu, mít dostatek pohybu a omezit stres. Při měření hodnoty krevního tlaku bylo v normě jen 39 účastníků a zvýšenou hodnotu mělo dvaapadesát příchozích. Nutno podotknout, že většina z účastníků na akci „přiběhla“ a tím se i tlak mohl zvýšit. Dále důležitou informací je, že skoro polovina z nich byla již zaléčena na vysoký krevní tlak,“ uvedla nutriční terapeutka Michala Boukalová. Na snímku, vlevo je laborantka Martina Horová při vyšetření Mileny Žáčkové.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video