Tlak a krev si nechala vyšetřit stovka lidí

Pavel Macák 2011-10-12 00:00:00

Opravdu velký zájem široké veřejnosti vyvolala akce lékárny Valunio Na Široké v Lounech, kde společnost Quent Praha uskutečnila bezplatné měření krevního tlaku a cholesterolu v krvi. S nutriční terapeutkou se zájemci mohli také poradit o tom, co naměřené hodnoty znamenají, jak upravit svůj jídelníček životní styl a o možných srdečně –cévních rizicích.

„Celkem se k vyšetření dostavilo jednadevadesát občanů. V normě mělo hodnoty cholesterolu v krvi jen 62 účastníků, zvýšenou hladinu mělo 18 a vysokou hladinu sedm účastníků. Zbývající čtyři účastníci měli hladinu nad 8 mmol/l, kdy je již nutno zahájit farmakologickou léčbu. U zvýšené hladiny a vysoké je nutno upravit stravování, zahájit tzv. nízkocholesterolovou dietu, mít dostatek pohybu a omezit stres. Při měření hodnoty krevního tlaku bylo v normě jen 39 účastníků a zvýšenou hodnotu mělo dvaapadesát příchozích. Nutno podotknout, že většina z účastníků na akci „přiběhla“ a tím se i tlak mohl zvýšit. Dále důležitou informací je, že skoro polovina z nich byla již zaléčena na vysoký krevní tlak,“ uvedla nutriční terapeutka Michala Boukalová. Na snímku, vlevo je laborantka Martina Horová při vyšetření Mileny Žáčkové.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

NEXEN TIRE hledá talenty

Nabízené pozice: Operátor výroby, operátor kvality, operátor logistiky, údržbář - elektro, operátor technologie, specialista plánování výroby, operátor R&D, účetní.
Tel.: +420733123733
WWW: https://www.nexentire.com/cz/company/recruit/
E-mail: prace@nexentire.com


ELKTRIKÁŘ - INTERMONT OPATRNÝ JIRKOV

Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení, 13. a 14. plat, odměny, stravné, sick days a další benefity. Požadujeme vzdělání v oboru elektro, ŘP sk. B, NV 194/2022 (dříve vyhl. 50/78).
Kontakt: Dagmar Křížová
Tel.: 775868949
WWW: https://intermont-opatrny.cz/
E-mail: krizova@intermont-opatrny.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Rada Městyse Ročov vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ŘEDITELE/ŘEDITELKY Základní školy Ročov. Bližší informace na: https://www.obec-rocov.cz/
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
WWW: https://www.obec-rocov.cz/
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video