Louny, Ústí – S platností k 31. prosinci letošního roku je odvolána ředitelka lounské Galerie Benedikta Rejta. Rozhodli o tom krajští radní na svém jednání v polovině května a současně rozhodli o vyhlášení výběrového řízení na pozici ředitele galerie. Přihlásit se do něj může i současná ředitelka Alica Štefančíková. Bude ale nanovo obhajovat svoji vizi. Radní Ústeckého kraje odvolali celkem pět ředitelů muzeí a galerií, které jsou příspěvkovými organizacemi Ústeckého kraje. Mezi nimi je ředitel chomutovského a děčínského muzea a ředitelé galerií v Litoměřicích, Mostě a Lounech. O chystané možnosti odvolání se poprvé dozvěděla na konci dubna na poradě vedoucích pracovníků kulturních zařízení.
Napsal(a): Lucie Steklá
Symfonický orchestr Konzervatoře Teplice pod taktovkou dirigenta Jiřího Knotte bravurně zahrál v pátek 12. 12. večer mj. Uherský tanec č. 5 a sklidil velký aplaus
Přehrát videoMěstské divadlo v Žatci se v pátek 12. prosince 2025 zaplnilo do posledního místa – tradiční vánoční koncert byl zcela vyprodán.
Přehrát video