Psí spřežení uháněla jako na Klondiku

Jan Vnouček 2011-10-14 00:06:00

Vroutek – Chyběl jenom Bílý tesák. Ale možná ne, protože poznat ho mezi stovkami natěšených tažných psů  byl nadlidský úkol. Tak vypadal sobotní Vroutecký sprint neboli 3. ročník závodů psích spřežení, který se konal u vroutecké vodárny. Za studeného a větrného počasí se na  5 300 m dlouhou trať  vydalo ve 13  soutěžních kategoriích sto soutěžních čísel z celé republiky. Startující byli rozděleni na individuální a vícečlenná psí spřežení. Za samotnými psy jejich páníčci běželi, jeli na kole nebo na koloběžce. 

Tažné smečky byly rozděleny na základě počtu psů a plemen. Děti měly trať odstupňovanou podle věku a nakonec se za svými čtyřnohými tahouny rozeběhlo třiadvacet malých účastníků. Nejmladšímu bylo 2 a půl roku.
Nad uštěkaným závodním polem bděla ředitelka závodu Blanka Svobodová z Vroutku. Ukočírovat tolik lidí jí dávalo zabrat. „Je docela složité sladit přání všech,“ usmívala se statečně. Pro své povinnosti nemohla ani prohnat páreček svých českých horských psů a prestižní úkol svěřila svému manželovi Jaroslavovi. Ćas, aby fandila svým malým vnukům Vašíkovi a Honzíkovi, si ale udělala. Podbořansko dále zastupovali Jana a Václav Zetkovi z Petrohradu, podbořanský Roman Habásko, Monika Krohová ze Soběchleb a lubenecká Karolína Hadačová.
Vroutecký sprint je součástí tří podzimních závodů o Krušnohorský pohár. Finálová soutěž se jede tento víkend v Horách u Karlových Varů.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video