Podvodnice dostala jen podmínku. A tak si zřejmě od důvěřivců půjčuje dál

Pavel Macák 2011-10-23 00:02:00

Louny – Když v březnu letošního roku vydala samosoudkyně Okresního soudu v Lounech trestní příkaz nad jednasedmdesátiletou Zdeňkou P. z Loun, která od roku 2005 do roku 2010 vylákala pod různými záminkami od dvaadvaceti lidí celkem 281 500 Kč, z nichž důvěřivcům vrátila jen 21 tisíc korun a to většinou jen v malých částkách a pod pohrůžkou trestního oznámení, věřitelé si oddychli a těšili se na vrácení svých peněz.

Soud jí shledal vinnou z trestného činu podvodu a za to jí odsoudil k úhrnnému trestu odnětí svobody v trvání dvanácti měsíců s podmíněným odkladem na tři roky. Současně ji bylo uloženo, aby podle svých sil nahradila škodu, kterou trestnými činy způsobila. Toho se poškození, ale asi doposud nedočkali a jak je zřejmé, ani se nikdy nedočkají. Podvodnice sílu na splácení nemá.
Minulý týden se na nás obrátila jedna z postižených věřitelek. Za dobrotu na žebrotu,“ postěžovala si nově podvedená důchodkyně. Vyzývám spoluobčany, kteří této ženě půjčili vloni nebo letos, ale i dříve, nějaké peníze a dosud to neohlásili policii, aby tak učinili. Žena, která podvádí hlavně staré lidi ochotné pomáhat jiným lidem v nouzi, by měla nést následky svého jednání. Ačkoliv byla odsouzena a má dluhy splácet, nic neuhradila a pravděpodobně si půjčuje dál,“ uvedla seniorka.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ - LOUNY

Jsme fandové digitálního účetnictví, umělé inteligence a moderních technologií a do naší lounské kanceláře hledáme novou posilu pro stálou nebo nárazovou spolupráci externí nebo interní formou. Předchozí zkušenost s účetnictvím je nutná, moderní technologie zaškolíme a zvládneme společně. Požadujeme ochotu učit se novým věcem, pozitivní, zodpovědný a aktivní přístup.
Tel.: 777197823
E-mail: info@arelas.cz


VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video