Draci byli naobědvaní

Jan Vnouček 2011-10-27 00:00:00

Podbořany, Blatno – Všechny princezničky z Podbořan a Blatna se musely mít v sobotu na pozoru. Za humna jejich domovů totiž přilétli draci. Naštěstí byli už ochočení, na provázku a hlavně po obědě. Nebyl tedy potřeba žádný Bajaja, i když princů se na obou drakiádách sešlo dostatek. V Podbořanech na Malé Osadě pro ně organizátorky z Rodinného a mateřského centra Jonáš připravily soutěž nejen v létání oblíbených dětských hraček, ale též v malování na asfalt. Drakům se do vzduchu příliš nechtělo, takže barevné křídy přišly vhod a brzy se z chodníku smála nejedna saň.

„Je to již třetí ročník. A zatím jsme měli pokaždé sluníčko. Letos je poprvé mlha. Ale mohlo být hůř, kdyby pršelo,“ nestěžovala si  jedna z pořadatelek Kateřina Ausbuherová, která také nezapomněla poděkovat za sponzorský dar. „Díky němu jsme se mohly rozšoupnout,“ dodala a nabízel apříchozím domácí bábovky a buchty. Odměnu samozřejmě dostaly úplně všechny zapsané děti. Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii na této webové stránce.
Draci se vypouštěli a malovali také v Blatně. Letecké odpoledne na hrázi rybníka, výtvarnou dílničku a opékání špekáčků na návsi si užilo 25 dětí a 20 dospělých. Každý malý účastník dostal diplom a čokoládovou medaily. Tíhu organizace na svých bedrech nesly Eva Boudová a Eva Měchurová.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

NEXEN TIRE hledá talenty

Nabízené pozice: Operátor výroby, operátor kvality, operátor logistiky, údržbář - elektro, operátor technologie, specialista plánování výroby, operátor R&D, účetní.
Tel.: +420733123733
WWW: https://www.nexentire.com/cz/company/recruit/
E-mail: prace@nexentire.com


ELKTRIKÁŘ - INTERMONT OPATRNÝ JIRKOV

Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení, 13. a 14. plat, odměny, stravné, sick days a další benefity. Požadujeme vzdělání v oboru elektro, ŘP sk. B, NV 194/2022 (dříve vyhl. 50/78).
Kontakt: Dagmar Křížová
Tel.: 775868949
WWW: https://intermont-opatrny.cz/
E-mail: krizova@intermont-opatrny.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Rada Městyse Ročov vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ŘEDITELE/ŘEDITELKY Základní školy Ročov. Bližší informace na: https://www.obec-rocov.cz/
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
WWW: https://www.obec-rocov.cz/
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video