Při srážce kamionů umírala zvířata

Redakce 2011-10-27 00:00:00

Žatecko – Na silnici na trase Žatec – Most se v serpentinách u obce Žiželice se spolu ve čtvrtek 20. října střetly dva kamiony. Jeden převážel beton a druhý hovězí dobytek. Oba řidiči byli jen lehce raněni, srážku ale životem zaplatilo 15 kusů dobytka. Ve směru od Mostu na Žatec nepřizpůsobil 49letý řidič nákladního automobilu Scania rychlost jízdy vlastnostem vozidla a nákladu, převážel 69 kusů hovězího dobytka, a při sjíždění v táhlém klesání a průjezdu levotočivou zatáčkou se mu vozidlo dostalo do smyku.

„Kamion vjel částečně do protisměru, kde se bočně střetl s nákladním automobilem Iveco, které převáželo beton. Obě vozidla se poté převrátila do silničních příkopů,” uvedla nprap. Jaromíra Střelcová, tisková mluvčí lounské policie.
K nehodě, která se odehrála těsně před 17. hodinou, vyrazila jednotka profesionálních hasičů ze Žatce. Z vozidla převážející beton hasiči museli vyprostit lehce zraněného řidiče, který byl poté předán osádce záchranné služby Žatec. Osádka druhého nákladního vozu s býky byla již mimo vozidlo, jednalo se o polského řidiče jezdícího pro německou společnost. Oba řidiči, ve věku 49 a 58 let, byli při nehodě lehce zraněni a po ošetření v nemocnici byli propuštěni.
Na místo pak byly povolány ještě jednotka SDH Postoloprty a SDH Žíželice. Hasiči provedli zajištění vozidel, osvětlení místa nehody, pomocí ventilátorů vháněli zvířatům do vně návěsu vzduch a po příjezdu veterináře a kontrole býčků bylo otevřeno zadní čelo a skot byl odborníky za asistence zasahujících hasičů vyváděn a vyprošťován ven.
„Celkem 15 kusů hovězího dobytka při nehodě uhynulo, škoda byla vyčíslena na celkem 1 215 000 korun. Ani u jednoho z řidičů nezjistili policisté požití alkoholu. Událost je nadále v šetření dopravní policie,“ dodala nprap. Střelcová.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz


ELEKTROMONTÉR - HANZL ŽATEC

Požadavky: USO/SŠ vzdělání elektrotechnické, ŘP sk. B (B+E) Nabízíme: hlavní pracovní poměr na dobu neurčitou, dobré finanční ohodnocení, 13. plat + prémie, příplatky za práci o víkendech, příspěvky na penzijní připojištění, pojistku proti škodě způsobené zaměstnavateli a další benefity.
Kontakt: Petr Hanzl
Tel.: 775 234 861
WWW: https://montaze-elektro.cz/
E-mail: hanzl@montaze-elektro.cz

Poslední videa

Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video
Ilustrátorka Ivona Knechtlová zavítala do žatecké knihovny

Piknik v režii Knihomolíků - tentokrát s ilustrátorkou nejen dětských knih, Ivonou Knechtlovou. 17. 5. odpoledne nechybělo čtení z knížky, workshop, ztvárnění svých snů...

Přehrát video