Petice za hřiště na Vinohradech

Redakce 2011-10-30 00:20:00

Rakovník – Na začátku září byla na Městský úřad Rakovník doručena petice požadující zhotovení dětského hřiště v lokalitě Vinohrad, kterou lze vytýčit dle bydlišť podepsaných občanů ulicemi Kollárova, Luženská a Lišanská. Petice obsahovala 259 podpisů. Po kontrole uvedených jmen byly u některých podepsaných odhaleny nesrovnalosti s uvedením trvalého pobytu nebo v některých případech se jednalo o fiktivní osoby.

I přes tyto nesrovnalosti provedl příslušný odbor v dané lokalitě místní šetření a navrhl několik míst k instalaci herních prvků. Nejbližší dětské hřiště se nachází v lesoparku Jamka nebo vzdálenější v ulici U Křížku. Jediné hřiště v této lokalitě je u místní mateřské školky, kde si mohou hrát pouze děti z MŠ a Mateřského centra Paleček.
Rada města všechny tyto informace zvážila a i s ohledem na schválený harmonogram obnovy a kontrol dětských hřišť rozhodla o zahájení práce na přípravě zhotovení dětského hřiště na sídlišti Vinohrady na vytipovaných místech. V prostoru na rohu ulic Pod Václavem a Zdeňka Štěpánka by mělo vzniknout centrální hřiště a dále o něco níže mezi zástavbou se osadí jednotlivé herní prvky. Během zimního období tak budou zahájeny úkony k získání stavebního povolení. Ke stavbě by tak mohlo dojít v průběhu roku 2012 podobnou formou jako v ulici Otýlie Beníškové, kde byla stanovena fixní cena hřiště a firmy navrhly hřiště dle svých představ.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video