Indiáni z Čisté nejlepší v republice

Redakce 2011-11-10 00:31:00

Čistá – ZŠ v obci Čistá v samém cípu Rakovnického okresu již řadu let připravuje nejlepší indiány v Čechách. Tři roky po sobě její žáci vyhráli národní kolo Indiánské stezky. Za úspěchem čisteckých dětí stojí hlavně učitelka Pavla Slabá, která děti každý den od sedmi hodin ráno hodinu připravuje. Snažíme se, jak můžeme, fyzické úkoly  jdou  dětem  dobře, protože jsou mrštné a z vesnice takové vylítané. Těžší je to, co se týče všeobecných znalostí, které jsou velmi široké,“ říká Pavla Slabá. 

Do národního kola Indiánské stezky se z Čisté probojovaly hned dvě hlídky. Starší žáci Matěj Pešek a Martin Slabý skončili čtvrtí a mladší žákyně Markéta Švecová a Káťa Lauberová svou kategorii vyhrály. Trénovaly jsme rostliny, topografické značky, turistické značky, chráněné krajinné oblasti, zvířata, střílely jsme také z praku a házely oštěpem,“ popisují dívky svou přípravu a už se těší na další ročník, kdy to ale budou mít těžší, protože postoupí do starší kategorie.
Určitě se jim ty znalosti a zkušenosti hodí i dál v životě,“ uvažuje učitelka Pavla Slabá. Naučí se překonávat překážky, ty starší musí postavit stan za šest minut.  I ta šikovnost se v životě hodí,“ uzavírá Pavla Slabá.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video