Tahanice kolem výběrových řízení

Pavel Macák 2011-11-13 00:01:00

Postoloprty – Miroslav Hylák byl výběrovou komisí vybrán do funkce jednatele Technických služeb města Postoloprty. Oznámeno to bylo na jednání zastupitelstva města v závěru října. Proti tomuto rozhodnutí se důrazně stavěl při diskuzi na zasedání další z kandidátů na tuto funkci občan Tišák, ale se svými protichůdnými a patrně nepřesnými informacemi neuspěl. V dopise dostal vyjádření výběrové komise a rady města.

Následně se rozproudila živá diskuze v řadách zastupitelů, když Petr Říha se podivoval nad tím, že byl jmenován do výběrové komise na post ředitele Městské policie Postoloprty, když, jak uvedl: „Slyšel jsem, že už je všechno dávno upečeno! Nebudu někde dělat šaška!“.  Odpověděl mu místostarosta Miroslav Solar: „Na minulém jednání zastupitelstva jsme vás oslovili, jestli byste do této komise šel, protože jste se vždycky o bezpečnost ve městě zajímal. Do výběrového řízení se přihlásilo osm uchazečů a tři z nich jsme požádali o doplnění jejich přihlášek. Jakmile to bude doplněno, bude oznámen termín jednání výběrové komise.“
Zastupitel Miroslav Krpec se následně podivoval nad tím, jak je možné, že někteří zastupitelé, než by si zašli na úřad pro informace, prohlašují něco, co jedna paní povídala, pomluvy a klepy. „Jako předseda výběrové komise na jednatele Technických služeb se cítím být prohlašováním napaden. Já, ani nikdo z členů komise nezaznamenal, že by bylo někde něco domluveno. Jsem komukoliv připraven doložit, jak se vybíralo a jaké kroky byly uskutečněny a na základě jakých kritérií bylo rozhodnuto o pořadí,“ prohlásil Krpec.
Obě výběrová řízení pak napadl také Ludvík Mlčuch, který požadoval jakési zápisy z otvírání obálek u obou výběrových řízení. Ostatní tápali, či se „domnívali“ jak co má být, aby to bylo správně. Nakonec se hlasovalo a schválilo usnesení, že rada vypracuje pravidla pro výběrová řízení na podobné pozice.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video