Silnice si sedly a uzávěry koukají

Jan Vnouček 2011-11-12 00:18:00

Blatno – Nové hlavní vodovodní řady jsou v Blatně již zkolaudovány. Přípojky se postupně kolaudují, ale obecní úřad možná čekají tahanice se zhotovitelem, stavební společností Horák z Děčína. Na díle se totiž objevily závady, které sice neohrožují provoz, ale jsou viditelné a mohou v budoucnu působit problémy. Konkrétně se jedná o to, že nové povrchy po výkopech si na některých místech komunikací„sedly“. Několik uzávěrů na přípojky se tak ocitlo nad úrovní země a při zimním úklidu sněhu hrozí, že je traktor s radlicí utrhne.

„Chápu, že se to stává, ale vodovod nás stál 33, 5 miliónů a za ty peníze to chceme  pořádně. Využili jsme příslušný článek ve smlouvě a zastupitelstvo rozhodlo, že dokud nebudou odstraněny závady, tak poslední platbu zatím nepošleme. Navrhli jsme firmě, že si  těch asi 530 tisíc necháme a opravíme to sami, ale to odmítli. Pozveme si zástupce firmy na řádné zastupitelstvo. Projednáme to tam s ním a věřím, ež se nějak dohodneme,“ uvedl starosta Václav Beneš.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video